Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak porazit úzkost ze studia vysoké školy?

Jak porazit úzkost ze studia vysoké školy?

 

Studium vysoké může být pro studenty nervy drásající a letos to pandemie jen umocnila. Zde je několik metod, které vám pomohou překonat úzkost!

 

Ať už se stále učíte online nebo se začleňujete zpět do tradičního prostředí ve třídě, možná zažíváte určité obavy. Škola už může být pro mnoho studentů příčinou úzkosti a se současnou světovou zdravotní situací se můžete cítit ještě více nervózní. A pokud se učíte online, navigace v novém digitálním systému může představovat vlastní řadu výzev. Dobrou zprávou je, že pro studenty vysokých škol existují způsoby, jak zvládat úzkost v jakémkoli školním prostředí – dokonce i během pandemie. Zde je několik věcí, které můžete udělat pro to, aby byl váš školní rok skvělý navzdory všem obavám.

 

Pokud se vaše škola vrací ke standardním třídám, je důležité během této doby upřednostňovat vaši bezpečnost, pohodlí a duševní zdraví – a to vždy. Různé instituce budou mít různé standardy pro bezpečnost a sociální distancování. Pokud zjistíte, že se nacházíte v prostředí, ve kterém se necítíte bezpečně, máte na to plné právo. Pokud se kvůli koronaviru cítíte úzkostlivě, nebudete se učit nejlépe. Vaše pohoda a pohodlí by měly být vždy na prvním místě.

 

Během těchto časů mohou být (a měla by být) očekávání pro nás i ostatní jiná než dříve. Život během pandemie je vyčerpávající, bez ohledu na vaše okolnosti, a měli byste si nechat trochu volnost. I když vaši učitelé a profesoři nejsou zrovna flexibilní typy, připomeňte si, že neznají váš život a jen vy víte, kdy si potřebujete odpočinout.

 

Péče o sebe je vždy nezbytná, zvláště když jste v novém prostředí nebo životní situaci. Školní rok přináší změny sám o sobě, nemluvě o pandemii vytvářející nová očekávání a výzvy. Udělejte si čas na péči o sebe a zvládejte svůj stres způsobem, který vám vyhovuje.

 

Návyky, jako je psaní deníku, zapisování si odpočinku, dostatek času na přátele a rodinu a cvičení, to vše jsou skvělé způsoby, jak se starat o sebe. Uklidnění v těchto chvílích může být zásadní pro zmírnění úzkosti a stresu. Kdykoli cítíte, že se vrací úzkost, dopřejte si aktivity, které vyrovnají vaši náladu a zároveň se vyhnete škodlivému.

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac