Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak podle pravidel přerušit studium na vysoké škole?

Jak podle pravidel přerušit studium na vysoké škole?

 

Pokud se rozhodnete přerušit studium na vysoké škole, je důležité dodržet pravidla, aby bylo přerušení úspěšné a bez problémů.

Podle vysokoškolských pravidel může student zažádat o přerušení studia, pokud splní podmínky pro zápis do dalšího semestru a úspěšně ukončil alespoň jeden semestr studia. Pokud tyto podmínky nesplňuje, děkan rozhodne na základě posouzení odůvodnění žádosti. Přerušení studia se většinou provádí na dobu celých semestrů, celková doba přerušení nesmí přesáhnout standardní dobu studia, jinak se studium ukončí. Dnem přerušení studia přestává být student studentem.

Pokud se rozhodnete přerušit studium, měli byste se ujistit, že jste splnili všechny podmínky pro zápis do dalšího semestru a úspěšně ukončili alespoň jeden semestr studia. Poté můžete podat žádost o přerušení studia u děkana fakulty. Pokud nejste schopni splnit podmínky pro zápis do dalšího semestru, můžete požádat o přerušení studia na základě závažných zdravotních problémů nebo jiných mimořádných okolností. V takovém případě byste měli co nejdříve kontaktovat svého děkana a informovat ho o situaci.

Při přerušení studia byste měli mít na paměti, že přerušení studia může mít dopad na vaše studijní plány a finanční situaci. Pokud máte nějaké dotazy ohledně přerušení studia, měli byste se obrátit na svého děkana nebo studijní poradce.

Doufám, že vám tento článek pomohl lépe pochopit, jak podle pravidel přerušit studium na vysoké škole. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat svého děkana nebo studijního poradce.

 

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac