Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Stále studujete a vůbec netušíte, jak napsat životopis, když za sebou nemáte bohatou historii různých zaměstnání? Přečtěte si, jak napsat studentský životopis tak, aby splňoval požadavky personalistů a vy se co nejlépe představili.

 

Na začátek každého životopisu samozřejmě patří základní informace. Do hlavičky životopisu dejte své jméno a příjmení. Pokud jste již získali akademický titul, tak na tomto místě, před vaším jménem, se bude vyjímat nejlépe. Přece jen jste několik let studovali, abyste ho získali. Mezi další důležité osobní údaje patří e-mail a telefonní číslo. Jsou to kontakty na vás, proto ohlídejte, aby byly aktuální a ve správném tvaru. Další údaje jako bydliště, nebo rodinný stav, nejsou v životopisu povinné.

U vzdělání se rozepište…

Bohatou praxí personalistu zaujmete jen velmi těžko, pozornost tedy věnujte vzdělávání. Zde se můžete nejvíce rozepsat a poukázat na své dosažené úspěchy.

 

Uveďte vaši fakultu, obor či specializaci. Ideální je zmínit začátek a konec, případě předpokládané datum ukončení studia. V případě, že nemáte obsáhlé pracovní zkušenosti, není na škodu uvést téma bakalářské či diplomové práce. Jestliže jste během studia strávili jeden či více semestrů v zahraničí, určitě tuto zkušenost zmiňte. Nezapomínejte na úspěchy ze střední, olympiády, soutěže. Základní škola se však neuvádí. To jen v případě, že jde o vaše nejvyšší dosažené vzdělání.


Praxe, stáže a brigády...
 

Zavzpomínejte, co vše jste po dobu studia zvládli. Vypište všechny stáže a brigády, které jsou alespoň částečně relevantní k místu, na které se hlásíte. Během výběru se zaměřte na ty, které trvaly nejdelší dobu, jsou nejaktuálnější a nejvíce vás ovlivnily.


Vaše další dovednosti….

V běžném životopisu je tato část až skoro na závěr, ale z pohledu studenta se jedná právě o část, kde se můžete ukázat.

 

Popište své jazykové schopnosti, počítačové dovednosti, vypište znalosti programů které ovládáte. Pokud vlastníte některé certifikace, nezapomeňte je vypsat také. Nezapomeňte na případné absolvování speciálních kurzů, účast v mimoškolních aktivitách a řidičský průkaz.

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac