Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Stále studujete a vůbec netušíte, jak napsat životopis, když za sebou nemáte bohatou historii různých zaměstnání? Přečtěte si, jak napsat studentský životopis tak, aby splňoval požadavky personalistů a vy se co nejlépe představili.

 

Na začátek každého životopisu samozřejmě patří základní informace. Do hlavičky životopisu dejte své jméno a příjmení. Pokud jste již získali akademický titul, tak na tomto místě, před vaším jménem, se bude vyjímat nejlépe. Přece jen jste několik let studovali, abyste ho získali. Mezi další důležité osobní údaje patří e-mail a telefonní číslo. Jsou to kontakty na vás, proto ohlídejte, aby byly aktuální a ve správném tvaru. Další údaje jako bydliště, nebo rodinný stav, nejsou v životopisu povinné.

U vzdělání se rozepište…

Bohatou praxí personalistu zaujmete jen velmi těžko, pozornost tedy věnujte vzdělávání. Zde se můžete nejvíce rozepsat a poukázat na své dosažené úspěchy.

 

Uveďte vaši fakultu, obor či specializaci. Ideální je zmínit začátek a konec, případě předpokládané datum ukončení studia. V případě, že nemáte obsáhlé pracovní zkušenosti, není na škodu uvést téma bakalářské či diplomové práce. Jestliže jste během studia strávili jeden či více semestrů v zahraničí, určitě tuto zkušenost zmiňte. Nezapomínejte na úspěchy ze střední, olympiády, soutěže. Základní škola se však neuvádí. To jen v případě, že jde o vaše nejvyšší dosažené vzdělání.


Praxe, stáže a brigády...
 

Zavzpomínejte, co vše jste po dobu studia zvládli. Vypište všechny stáže a brigády, které jsou alespoň částečně relevantní k místu, na které se hlásíte. Během výběru se zaměřte na ty, které trvaly nejdelší dobu, jsou nejaktuálnější a nejvíce vás ovlivnily.


Vaše další dovednosti….

V běžném životopisu je tato část až skoro na závěr, ale z pohledu studenta se jedná právě o část, kde se můžete ukázat.

 

Popište své jazykové schopnosti, počítačové dovednosti, vypište znalosti programů které ovládáte. Pokud vlastníte některé certifikace, nezapomeňte je vypsat také. Nezapomeňte na případné absolvování speciálních kurzů, účast v mimoškolních aktivitách a řidičský průkaz.

Podobné články na blogu

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času
02.10.2022

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času

  Existuje celá řada technik řízení času, které mohou pomoci vysokoškolským studentům uspět ve studiu. Tyto tipy zahrnují odstranění…

Čítať viac
Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ
23.09.2022

Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ

  Začněte vysokou školu s čistým akademickým štítem, spolu se spoustou nezávislosti a nesčetnými kritickými rozhodnutími, když…

Čítať viac
Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ
19.09.2022

Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ

  Začátek každého semestru je ideálním časem pro stanovení cílů, kterých chcete dosáhnout, a věcí, které se chcete naučit…

Čítať viac