Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Stále studujete a vůbec netušíte, jak napsat životopis, když za sebou nemáte bohatou historii různých zaměstnání? Přečtěte si, jak napsat studentský životopis tak, aby splňoval požadavky personalistů a vy se co nejlépe představili.

 

Na začátek každého životopisu samozřejmě patří základní informace. Do hlavičky životopisu dejte své jméno a příjmení. Pokud jste již získali akademický titul, tak na tomto místě, před vaším jménem, se bude vyjímat nejlépe. Přece jen jste několik let studovali, abyste ho získali. Mezi další důležité osobní údaje patří e-mail a telefonní číslo. Jsou to kontakty na vás, proto ohlídejte, aby byly aktuální a ve správném tvaru. Další údaje jako bydliště, nebo rodinný stav, nejsou v životopisu povinné.

U vzdělání se rozepište…

Bohatou praxí personalistu zaujmete jen velmi těžko, pozornost tedy věnujte vzdělávání. Zde se můžete nejvíce rozepsat a poukázat na své dosažené úspěchy.

 

Uveďte vaši fakultu, obor či specializaci. Ideální je zmínit začátek a konec, případě předpokládané datum ukončení studia. V případě, že nemáte obsáhlé pracovní zkušenosti, není na škodu uvést téma bakalářské či diplomové práce. Jestliže jste během studia strávili jeden či více semestrů v zahraničí, určitě tuto zkušenost zmiňte. Nezapomínejte na úspěchy ze střední, olympiády, soutěže. Základní škola se však neuvádí. To jen v případě, že jde o vaše nejvyšší dosažené vzdělání.


Praxe, stáže a brigády...
 

Zavzpomínejte, co vše jste po dobu studia zvládli. Vypište všechny stáže a brigády, které jsou alespoň částečně relevantní k místu, na které se hlásíte. Během výběru se zaměřte na ty, které trvaly nejdelší dobu, jsou nejaktuálnější a nejvíce vás ovlivnily.


Vaše další dovednosti….

V běžném životopisu je tato část až skoro na závěr, ale z pohledu studenta se jedná právě o část, kde se můžete ukázat.

 

Popište své jazykové schopnosti, počítačové dovednosti, vypište znalosti programů které ovládáte. Pokud vlastníte některé certifikace, nezapomeňte je vypsat také. Nezapomeňte na případné absolvování speciálních kurzů, účast v mimoškolních aktivitách a řidičský průkaz.

Podobné články na blogu

Několik důvodů, studovat na on-line univerzitě
19.04.2021

Několik důvodů, studovat na on-line univerzitě

  Existuje celá řada důvodů, proč zvolit ke studiu on-line prostředí. A to nejen těch, které vychází z dnešní situace. Mnozí musí…

Čítať viac
Neodkládejte výběr tématu bakalářské práce!
12.04.2021

Neodkládejte výběr tématu bakalářské práce!

  Výběr tématu bakalářské práce není nic snadného a řada studentů má tendenci samotný začátek odkládat. Podí…

Čítať viac
10 rad pro lepší time management na VŠ
09.04.2021

10 rad pro lepší time management na VŠ

  Time management, plánování času nebo správa úkolů. Můžeme to nazvat jakkoliv, ale vždy jde o to stejné. Naplánovat si studium tak, abyste se…

Čítať viac