Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Jak napsat životopis studenta bez praxe?

Stále studujete a vůbec netušíte, jak napsat životopis, když za sebou nemáte bohatou historii různých zaměstnání? Přečtěte si, jak napsat studentský životopis tak, aby splňoval požadavky personalistů a vy se co nejlépe představili.

 

Na začátek každého životopisu samozřejmě patří základní informace. Do hlavičky životopisu dejte své jméno a příjmení. Pokud jste již získali akademický titul, tak na tomto místě, před vaším jménem, se bude vyjímat nejlépe. Přece jen jste několik let studovali, abyste ho získali. Mezi další důležité osobní údaje patří e-mail a telefonní číslo. Jsou to kontakty na vás, proto ohlídejte, aby byly aktuální a ve správném tvaru. Další údaje jako bydliště, nebo rodinný stav, nejsou v životopisu povinné.

U vzdělání se rozepište…

Bohatou praxí personalistu zaujmete jen velmi těžko, pozornost tedy věnujte vzdělávání. Zde se můžete nejvíce rozepsat a poukázat na své dosažené úspěchy.

 

Uveďte vaši fakultu, obor či specializaci. Ideální je zmínit začátek a konec, případě předpokládané datum ukončení studia. V případě, že nemáte obsáhlé pracovní zkušenosti, není na škodu uvést téma bakalářské či diplomové práce. Jestliže jste během studia strávili jeden či více semestrů v zahraničí, určitě tuto zkušenost zmiňte. Nezapomínejte na úspěchy ze střední, olympiády, soutěže. Základní škola se však neuvádí. To jen v případě, že jde o vaše nejvyšší dosažené vzdělání.


Praxe, stáže a brigády...
 

Zavzpomínejte, co vše jste po dobu studia zvládli. Vypište všechny stáže a brigády, které jsou alespoň částečně relevantní k místu, na které se hlásíte. Během výběru se zaměřte na ty, které trvaly nejdelší dobu, jsou nejaktuálnější a nejvíce vás ovlivnily.


Vaše další dovednosti….

V běžném životopisu je tato část až skoro na závěr, ale z pohledu studenta se jedná právě o část, kde se můžete ukázat.

 

Popište své jazykové schopnosti, počítačové dovednosti, vypište znalosti programů které ovládáte. Pokud vlastníte některé certifikace, nezapomeňte je vypsat také. Nezapomeňte na případné absolvování speciálních kurzů, účast v mimoškolních aktivitách a řidičský průkaz.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac