Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak napsat kvalitní esej za jediný den?

Jak napsat kvalitní esej za jediný den?

Snad každý student nechá jednou za čas něco na poslední chvíli. A velmi často to bývá právě psaní eseje. Není však nutné se stresovat, následující tipy vám pomohou napsat kvalitní esej klidně za jediný den.

 

Ještě než se vrhnete do samozného psaní, můžete udělat několik věcí, po kterých vám půjde práce mnohem lépe od ruky. Základem každého dne je snídaně, z které získáte potřebnou energii - ovesná kaše, vajíčka, ovoce, nebo oříšky. Hlavně se vyvarujte konzumace velkého množství kofeinu. Jde o pravý opak postupného uvolňování energie, takže byste mohli za pár hodin naprosto unavení.

 

Dále si zvolte volte klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Sami víte, jestli se vám lépe pracuje doma nebo v knihovně, ale místo kde se vám bude dobře psát je klíčové.

 

Až najdete ideální místo, nachystejte si vše potřebné. Dostatek vody, svačinu, pera a především - vypněte sociální sítě. Pokud sami sobě nevěříte, že to zvládnete, můžete dočasně deaktivovat svůj účet, nebo alespoň smazat aplikace, které vás budou nutit k prokrastinaci.

 

Time management je v tomto případě zásadní, když vám do uzávěrky zbývá jen 24 hodin, není čas na omyly. Přidělte si na každý krok práce určité množství času. Když si práci rozdělíte do menších milníků, bude se vám snáz postupovat k cíli. Důležité je si najít čas na pravidelnou, ale krátkou přestávku. Pokud chcete být maximálně produktivní, váš mozek si potřebuje odpočinout. Také pomůže se protáhnout nebo si krátce zacvičit. Důležité je především zbytečně se nestresovat, nakonec, nejde o život. Když se budete držet postupu z tohoto článku a zachováte chladnou hlavu, zvládnete i v krátkém čase napsat perfektní esej.

 

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac