Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak napsat kvalitní esej za jediný den?

Jak napsat kvalitní esej za jediný den?

Snad každý student nechá jednou za čas něco na poslední chvíli. A velmi často to bývá právě psaní eseje. Není však nutné se stresovat, následující tipy vám pomohou napsat kvalitní esej klidně za jediný den.

 

Ještě než se vrhnete do samozného psaní, můžete udělat několik věcí, po kterých vám půjde práce mnohem lépe od ruky. Základem každého dne je snídaně, z které získáte potřebnou energii - ovesná kaše, vajíčka, ovoce, nebo oříšky. Hlavně se vyvarujte konzumace velkého množství kofeinu. Jde o pravý opak postupného uvolňování energie, takže byste mohli za pár hodin naprosto unavení.

 

Dále si zvolte volte klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Sami víte, jestli se vám lépe pracuje doma nebo v knihovně, ale místo kde se vám bude dobře psát je klíčové.

 

Až najdete ideální místo, nachystejte si vše potřebné. Dostatek vody, svačinu, pera a především - vypněte sociální sítě. Pokud sami sobě nevěříte, že to zvládnete, můžete dočasně deaktivovat svůj účet, nebo alespoň smazat aplikace, které vás budou nutit k prokrastinaci.

 

Time management je v tomto případě zásadní, když vám do uzávěrky zbývá jen 24 hodin, není čas na omyly. Přidělte si na každý krok práce určité množství času. Když si práci rozdělíte do menších milníků, bude se vám snáz postupovat k cíli. Důležité je si najít čas na pravidelnou, ale krátkou přestávku. Pokud chcete být maximálně produktivní, váš mozek si potřebuje odpočinout. Také pomůže se protáhnout nebo si krátce zacvičit. Důležité je především zbytečně se nestresovat, nakonec, nejde o život. Když se budete držet postupu z tohoto článku a zachováte chladnou hlavu, zvládnete i v krátkém čase napsat perfektní esej.

 

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac