Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak najít rovnováhu jako pracující student vysoké školy?

Jak najít rovnováhu jako pracující student vysoké školy?

 

Najít správnou rovnováhu mezi školou, osobním životem a prací je obtížné, ale ne nemožné. Podívejte se na tyto tipy, jak to všechno vyvážit jako pracující student!

 

V tomto případě musíte zvládat studium, často stejně časově náročné jako práce. A možná i více. Musíte navštívit týdenní (nebo denní) přednášky, plnit úkoly a zkoušky v konkrétních termínech a účastnit se skupinových aktivit, které vyžadují setkání mimo třídu. Pokud navíc k těmto povinnostem potřebujete pracovat na částečný, nebo plný úvazek, víte, jak neuvěřitelně hektický může být život.

 

Naštěstí existuje spousta způsobů, jak dosáhnout zdravé rovnováhy mezi pracovním, školním a soukromým životem a cítit se méně vystresovaný kvůli všem svým povinnostem. Zde je několik skvělých tipů pro vysokoškoláky, kteří pracují.

 

Je důležité mít plánovač nebo kalendář, abyste měli přehled o svých úkolech. Je jen na vás, zda použijete fyzický deníček nebo online systém. Možná bude smysluplnější vyzkoušet platformy, jako je Kalendář Google nebo Todoist, abyste měli ke svým poznámkám přístup odkudkoli. Na druhou stranu vám používání papírových plánovačů umožní lépe si zapamatovat, co je třeba, když si úkoly budete zapisovat ručně. V každém případě nepoužívejte více než dva organizační nástroje. Pokud jich použijete příliš mnoho, bude obtížné řídit váš rozvrh. Nezapomeňte každý týden aktualizovat svůj plánovač o úkoly, pracovní směny a další různé závazky. Zapište si důležité zkoušky, jako jsou pololetní a závěrečné zkoušky předem, abyste si mohli naplánovat čas studia, a poté upravte svůj kalendář, když se změní vaše povinnosti.

Mnoho pracujících vysokoškoláků je vystresováno kvůli jejich každodenní rutině. V důsledku toho mohou lidé s problémy s duševním zdravím. Téměř všechny univerzity nabízejí služby poradců nebo psychiatrů, kteří vám mohou pomoci, ať už jste zdrcení, úzkostliví nebo nešťastní. Pokud jste příliš nervózní na to, abyste si promluvili se zdravotníkem, zkuste se obrátit na důvěryhodného poradce, profesora nebo spolupracovníka. Profesoři mohou doporučit studijní řešení, poradci mohou nabídnout další způsoby, jak uspět, a spolupracovníci mohou pomoci zmírnit pracovní stres.

Každý vysokoškolský obor má své potíže. Pokud si však rozložíte zátěž, můžete se vyhnout velké dávce stresu. I když nemusíte plánovat na další čtyři roky, měli byste se na každý semestr dívat jako na celek. Většina vysokých škol má určité kreditní požadavky, které se liší stupeň od stupně. Pokud například studujete biologii, budete muset absolvovat různé vědecké kurzy a laboratoře. Vytvořte si předběžný rozvrh na další dva semestry a při sestavování plánu zvažte rozložení náročných úkolů.

I když jsou škola a práce hlavní priority, vaši přátelé by měli být také. Není snadné udržet krok v zábavě, když jste zaneprázdněni, ale je to možné – a stojí to za to. Zdravá a konzistentní přátelství mohou  zvýšit váš akademický výkon  a poskytnout nezbytný prostředek podpory. Vyhraďte si každý týden několik hodin pro své přátele!

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac