Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak dobře napsat závěr diplomové práce

Jak dobře napsat závěr diplomové práce

 

Každé zadání má ústřední myšlenku nebo problém, o kterém se předpokládá, že je v průběhu celé práce diskutován a analyzován. Říká se tomu teze. Hlavním cílem prohlášení je vysvětlit čtenářům, o čem se diskutuje a proč je to tak důležité. Nakonec musí výzkumník dokončit závěrečnou práci.

 

Mnoho studentů neumí napsat dobrý závěr a potřebují pomoc. Pokud jste zmateni tímto úkolem, kontaktujte naši službu a my vám pomůžeme s profesionálním psaním diplomové práce. S pomocí naší profesionální společnosti překonáte všechny překážky související s vaším akademickým psaním.

 

Diskuse vs. závěr

Diskuse ve výzkumném článku je přehledem hlavního argumentu nebo hypotézy. Velmi podrobně zdůrazňuje analýzu hlavního problému. Často zahrnuje metody a data používaná při hledání odpovědí. Porovnává váš přístup s metodami jiných výzkumníků. To je odrazem průběhu experimentu.

 

Závěr je zcela odlišný přístup. Stručně shrnuje celý dokument. Má přeformulovat abstrakt v práci, všechny problémy, zjištění a výsledky ještě jednou jinými slovy. Měl by vytvořit silný dojem, který podtrhne nejdůležitější zjištění výzkumu.

 

Odpovězte na výzkumnou otázku své diplomové práce

Když napíšete závěr diplomové práce, můžete dosáhnout úspěchu, pokud jasně odpovíte na hlavní otázku svého projektu. Mělo by to být provedeno v hlavní části.

Zopakujte a shrňte svou práci

Hlavním cílem závěru v jakékoli vědecké práci je zopakovat a shrnout celou práci. Je nutné spojit váš abstrakt s poslední kapitolou vašeho psaní. Obsahuje hlavní vhled a řekne vašim čtenářům, o čem budete diskutovat. Nejdůležitější sdělení které dáváme, je zdůraznit dva až tři body, které jasně odpovídají na hlavní otázku vašeho projektu.

 

  • Co bylo studováno?

  • Jaký byl výsledek?

  • Proč je to tak důležité?

 

Ukončete svou práci

Posledním krokem je ukončení práce. Musí projít korekturou a vylepšením. Analyzujte svůj projekt od první kapitoly po poslední. Zkontrolujte si gramatiku, buďte struční a logičtí.

 

Podobné články na blogu

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu
26.02.2024

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu

  Studijní rutina hraje klíčovou roli v dosahování akademických cílů a udržení emocionální pohody během studií. Vytv…

Čítať viac
Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí
21.02.2024

Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí

  Učení nemusí být pouze o nudě a opakování. Existuje celá řada zábavných a kreativních metod, které mohou zvý…

Čítať viac
Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem
14.02.2024

Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem

  Získání stáže nebo praxe může být klíčovým krokem k budoucí kariérní úspěchu. Avšak příprava na tuto…

Čítať viac