Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Jak dobře napsat závěr diplomové práce

Jak dobře napsat závěr diplomové práce

 

Každé zadání má ústřední myšlenku nebo problém, o kterém se předpokládá, že je v průběhu celé práce diskutován a analyzován. Říká se tomu teze. Hlavním cílem prohlášení je vysvětlit čtenářům, o čem se diskutuje a proč je to tak důležité. Nakonec musí výzkumník dokončit závěrečnou práci.

 

Mnoho studentů neumí napsat dobrý závěr a potřebují pomoc. Pokud jste zmateni tímto úkolem, kontaktujte naši službu a my vám pomůžeme s profesionálním psaním diplomové práce. S pomocí naší profesionální společnosti překonáte všechny překážky související s vaším akademickým psaním.

 

Diskuse vs. závěr

Diskuse ve výzkumném článku je přehledem hlavního argumentu nebo hypotézy. Velmi podrobně zdůrazňuje analýzu hlavního problému. Často zahrnuje metody a data používaná při hledání odpovědí. Porovnává váš přístup s metodami jiných výzkumníků. To je odrazem průběhu experimentu.

 

Závěr je zcela odlišný přístup. Stručně shrnuje celý dokument. Má přeformulovat abstrakt v práci, všechny problémy, zjištění a výsledky ještě jednou jinými slovy. Měl by vytvořit silný dojem, který podtrhne nejdůležitější zjištění výzkumu.

 

Odpovězte na výzkumnou otázku své diplomové práce

Když napíšete závěr diplomové práce, můžete dosáhnout úspěchu, pokud jasně odpovíte na hlavní otázku svého projektu. Mělo by to být provedeno v hlavní části.

Zopakujte a shrňte svou práci

Hlavním cílem závěru v jakékoli vědecké práci je zopakovat a shrnout celou práci. Je nutné spojit váš abstrakt s poslední kapitolou vašeho psaní. Obsahuje hlavní vhled a řekne vašim čtenářům, o čem budete diskutovat. Nejdůležitější sdělení které dáváme, je zdůraznit dva až tři body, které jasně odpovídají na hlavní otázku vašeho projektu.

 

  • Co bylo studováno?

  • Jaký byl výsledek?

  • Proč je to tak důležité?

 

Ukončete svou práci

Posledním krokem je ukončení práce. Musí projít korekturou a vylepšením. Analyzujte svůj projekt od první kapitoly po poslední. Zkontrolujte si gramatiku, buďte struční a logičtí.

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac