Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?

Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?

 

Cítíte se v poslední době bez motivace? Příliš unavený? Nechce se vám dnes studovat? No, v některých případech to nemusí být obyčejná lenost a prokrastinace. Zde je několik tipů, které by vám měly pomoci.

Dejte si přestávku

Váš mozek je pravděpodobně přetížený, a proto se odmítá správně soustředit a zoufale hledá jakékoli rozptýlení. Rozptylte se tedy záměrně! Naplánujte si celý víkend v lázních, turistický výlet nebo navštivte rodinu. Změňte úplně své prostředí a dejte svému ubohému mozku šanci se odpojit.

Žijete zdravě?

Je možné, že vaše každodenní návyky a špatná strava přispívají k vašemu obecnému pocitu vyhoření. Cítíte se unavení, když se probudíte? Pak děláte něco špatně. Spíte dostatečně? Pamatujte, že mozek během spánku ukládá vzpomínky. Také některé druhy jídla a přejídání mohou způsobit, že se budete cítit jako lenoši. Zkontrolujte své každodenní návyky!

Zvažte změnu rutiny

Možná je váš život příliš monotónní! Pokud vstanete, dejte si každé ráno k snídani vždy ty samé nudné tousty, choďte na přednášky a pak se večer učíte, nevyhnutelně to začíná být pekelná nuda. Udělejte něco jinak! Navštivte útulnou kavárnu na snídani, studujte v knihovně místo svého stísněného pokoje na koleji nebo si vezměte knihu do parku. Kupte si každý pátek slavnostní jídlo a užijte si ho bez výčitek. Ať už to naruší rutinu.

Najděte si parťáka

Někdy stačí někdo, komu se můžeme vypovídat. Zvláště když je váš studijní propad částečně spojený s prokrastinací, opravdu potřebujete někoho, kdo by vás kontroloval a motivoval. V ideálním případě by to měl být váš studijní partner, váš spolužák nebo profesor.

 

Myslíme, že byste se se mohli zkusit zeptat mámy, ale... víte.

Podobné články na blogu

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně
01.12.2022

Vysoké školy v Česku: Vysoké učení technické v Brně

Vysoké učení technické v Brně (VUT) je největší a nejstarší technickou univerzitou v České republice. VUT v Brně bylo založeno v roce 1899,…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze
18.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

  Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, kter…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc
14.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc

  Univerzita Palackého Olomouc (UP) je nejstarší univerzitou na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1573 jako veřejn…

Čítať viac