Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?

Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?

 

Cítíte se v poslední době bez motivace? Příliš unavený? Nechce se vám dnes studovat? No, v některých případech to nemusí být obyčejná lenost a prokrastinace. Zde je několik tipů, které by vám měly pomoci.

Dejte si přestávku

Váš mozek je pravděpodobně přetížený, a proto se odmítá správně soustředit a zoufale hledá jakékoli rozptýlení. Rozptylte se tedy záměrně! Naplánujte si celý víkend v lázních, turistický výlet nebo navštivte rodinu. Změňte úplně své prostředí a dejte svému ubohému mozku šanci se odpojit.

Žijete zdravě?

Je možné, že vaše každodenní návyky a špatná strava přispívají k vašemu obecnému pocitu vyhoření. Cítíte se unavení, když se probudíte? Pak děláte něco špatně. Spíte dostatečně? Pamatujte, že mozek během spánku ukládá vzpomínky. Také některé druhy jídla a přejídání mohou způsobit, že se budete cítit jako lenoši. Zkontrolujte své každodenní návyky!

Zvažte změnu rutiny

Možná je váš život příliš monotónní! Pokud vstanete, dejte si každé ráno k snídani vždy ty samé nudné tousty, choďte na přednášky a pak se večer učíte, nevyhnutelně to začíná být pekelná nuda. Udělejte něco jinak! Navštivte útulnou kavárnu na snídani, studujte v knihovně místo svého stísněného pokoje na koleji nebo si vezměte knihu do parku. Kupte si každý pátek slavnostní jídlo a užijte si ho bez výčitek. Ať už to naruší rutinu.

Najděte si parťáka

Někdy stačí někdo, komu se můžeme vypovídat. Zvláště když je váš studijní propad částečně spojený s prokrastinací, opravdu potřebujete někoho, kdo by vás kontroloval a motivoval. V ideálním případě by to měl být váš studijní partner, váš spolužák nebo profesor.

 

Myslíme, že byste se se mohli zkusit zeptat mámy, ale... víte.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac