Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Dovednosti vysokoškoláka: Dá se naučit, jak efektivně studovat VŠ?

Dovednosti vysokoškoláka: Dá se naučit, jak efektivně studovat VŠ?

 

Jednoduše ano! Studijní dovednosti, jak termín napovídá, jsou dovednosti, což znamená, že je to něco, co se samozřejmě dá naučit. Studijní dovednosti jsou mocné a praktické metody, jak zefektivnit studium. Cílem není studovat tvrději, ale studovat chytřeji.

 

Studijní dovednosti zahrnují různé metody, jako jsou specifické paměťové techniky, které výrazně usnadňují zapamatování nových informací a také time management, tvorba studijních plánů, psychologie v boji s prokrastinací, triky, jak přistupovat ke zkouškám, efektivní psaní poznámek a celkově osvojení dobrých studijních návyků, které jsou zásadní pro úspěch.

 

Hlavní výhodou je, že studijní dovednosti lze aplikovat na jakýkoliv studijní obor. Je to něco, co se jednou naučíte a pak to použijete na cokoliv. Dokonce i věci související s prací později ve vaší kariéře. Jak by se mohlo zdát , nejde jen o učení cizích jazyků , protože paměťové techniky jsou často vysvětlovány pomocí slovní zásoby.

 

Abychom byli upřímní, je docela nešťastné, že se studijní dovednosti ve škole nevyučují automaticky. Pokud z nějakého předmětu propadáte, učitelé vám obvykle řeknou, abyste se pilněji učili a prostě dělali to nejlepší. Nesnaží se zkoumat, co byste mohli dělat špatně v procesu samotného učení. Proč? Protože jsou buď příliš vytížení na individuální přístup, nebo (a to je velmi smutné), prostě neví.

 

Takže pokud máte pocit, že si nemůžete něco zapamatovat, pochopit nový koncept nebo správně hospodařit se svým časem, není to proto, že byste byli hloupí. Jen nevíte, jak na to, to je vše. Vzdělávací systém vás nedokázal naučit to nejdůležitější – naučit vás, jak se učit.


 

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac