Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Dovednosti vysokoškoláka: Dá se naučit, jak efektivně studovat VŠ?

Dovednosti vysokoškoláka: Dá se naučit, jak efektivně studovat VŠ?

 

Jednoduše ano! Studijní dovednosti, jak termín napovídá, jsou dovednosti, což znamená, že je to něco, co se samozřejmě dá naučit. Studijní dovednosti jsou mocné a praktické metody, jak zefektivnit studium. Cílem není studovat tvrději, ale studovat chytřeji.

 

Studijní dovednosti zahrnují různé metody, jako jsou specifické paměťové techniky, které výrazně usnadňují zapamatování nových informací a také time management, tvorba studijních plánů, psychologie v boji s prokrastinací, triky, jak přistupovat ke zkouškám, efektivní psaní poznámek a celkově osvojení dobrých studijních návyků, které jsou zásadní pro úspěch.

 

Hlavní výhodou je, že studijní dovednosti lze aplikovat na jakýkoliv studijní obor. Je to něco, co se jednou naučíte a pak to použijete na cokoliv. Dokonce i věci související s prací později ve vaší kariéře. Jak by se mohlo zdát , nejde jen o učení cizích jazyků , protože paměťové techniky jsou často vysvětlovány pomocí slovní zásoby.

 

Abychom byli upřímní, je docela nešťastné, že se studijní dovednosti ve škole nevyučují automaticky. Pokud z nějakého předmětu propadáte, učitelé vám obvykle řeknou, abyste se pilněji učili a prostě dělali to nejlepší. Nesnaží se zkoumat, co byste mohli dělat špatně v procesu samotného učení. Proč? Protože jsou buď příliš vytížení na individuální přístup, nebo (a to je velmi smutné), prostě neví.

 

Takže pokud máte pocit, že si nemůžete něco zapamatovat, pochopit nový koncept nebo správně hospodařit se svým časem, není to proto, že byste byli hloupí. Jen nevíte, jak na to, to je vše. Vzdělávací systém vás nedokázal naučit to nejdůležitější – naučit vás, jak se učit.


 

Podobné články na blogu

Studentský průvodce: Čtyři tipy, proč na vysokou do Prahy?
12.08.2022

Studentský průvodce: Čtyři tipy, proč na vysokou do Prahy?

  Pokud jste někdo, kdo se chce chopit příležitosti studovat na místě, který každý rok projdou miliony studentů, pak by Praha mohla být tím ideá…

Čítať viac
Studentský průvodce: Jak překonat studijní propad?
05.08.2022

Studentský průvodce: Jak překonat studijní propad?

  Cítíte se v poslední době bez motivace? Příliš unavený? Nechce se vám dnes studovat? V některých případech to nemusí b…

Čítať viac
Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?
29.07.2022

Dovednosti vysokoškoláka: Jak překonat demotivaci při studiu VŠ?

  Cítíte se v poslední době bez motivace? Příliš unavený? Nechce se vám dnes studovat? No, v některých případech to nemusí…

Čítať viac