Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Dovedností, které by se začínající podnikatelé měli učit během studia VŠ

Dovedností, které by se začínající podnikatelé měli učit během studia VŠ

 

Dovednosti získané při studiu vysoké školy mohou výrazně zvýšit vaše šance na podnikatelský úspěch. Existuje mnoho aspektů, pokud jde o zakládání úspěšné společnosti, a jedním z nejlepších způsobů, je pracovat na sobě.

Vaším úkolem, jako budoucího šéfa firmy, je inspirovat ty, kteří pro vás pracují, a umožnit jim, aby byli co nejlepší. Je také důležité mít dobrý obchodní smysl a některé klíčové atributy, které dělají úspěšného majitele firmy. Zde jsou některé ze základních dovedností, které se můžete naučit ve vysokoškolském vzdělávání a které vám zajistí nejlepší šance na obchodní úspěch.

Zvědavost

Vzdělání přirozeně podporuje zvědavost na svět kolem vás. Pomáhá vám zapojit se do širšího světa a rozšířit váš rozhled. To může být v podnikání neocenitelné, protože vám to umožní odlišit se od ostatních společností a pomůže vám najít inovativní řešení problémů.

Zpětná vazba

Přijímání a jednání na základě zpětné vazby je pro vedoucího podniku klíčovou dovedností. Může být těžké přijímat negativní zpětnou vazbu, ale je to zásadní součást učení a růstu. Vysokoškolské vzdělávání je plné příležitostí k získávání zpětné vazby, dobré i špatné, a stejně jako u většiny dovedností je s praxí získávání zpětné vazby snazší a snazší. Může pomoci aktivně vyhledávat zpětnou vazbu, kdykoli je to možné. Ať už je to dobré nebo špatné, využijte příležitosti k posouzení toho, co se vám říká, a identifikujte způsoby, jak můžete růst a zlepšovat se.

Obětavost

Závazek k vysokoškolskému vzdělávání je významným počinem. Úspěch při získávání kvalifikace vyžaduje úsilí a tvrdou práci a tento závazek vám pomůže ochutnat, jak velký závazek bude podnikání.

Kritické myšlení

Kritické myšlení je životně důležité, aby vám pomohlo činit nejlepší možná obchodní rozhodnutí. Je nezbytné absolvovat kurzy na témata, která vám pomohou rozvíjet vaše dovednosti kritického myšlení a zpochybnit vaše předpoklady.

Komunikace

Komunikace je klíčovou dovedností ve všech oblastech života a v podnikání tomu není jinak. Budete muset konverzovat se širokou škálou různých lidí, od investorů přes dodavatele až po zákazníky. Váš čas na vysoké škole může být v tomto ohledu obrovsky přínosný, protože přijdete do kontaktu s lidmi ze všech společenských vrstev.

 

K rozjezdu vlastního podnikání nepotřebujete nutně vyšší vzdělání, ale neměli byste podceňovat tyto znalosti z univerzity a dalších institucí. Je zásadní využít všech příležitostí, které se vám naskýtají, když se pustíte do vysokoškolského vzdělávání, abyste ve svém obchodním životě získali co největší přínos.

Podobné články na blogu

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času
02.10.2022

Vysokoškolský rádce: Tipy pro řízení času

  Existuje celá řada technik řízení času, které mohou pomoci vysokoškolským studentům uspět ve studiu. Tyto tipy zahrnují odstranění…

Čítať viac
Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ
23.09.2022

Několik tipů, které by měl znát každý prvák na VŠ

  Začněte vysokou školu s čistým akademickým štítem, spolu se spoustou nezávislosti a nesčetnými kritickými rozhodnutími, když…

Čítať viac
Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ
19.09.2022

Několik dovedností, které byste měli získat v prváku na VŠ

  Začátek každého semestru je ideálním časem pro stanovení cílů, kterých chcete dosáhnout, a věcí, které se chcete naučit…

Čítať viac