Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

Co je antiteze a jak ji používat při psaní?

Co je antiteze a jak ji používat při psaní?

 

Antiteze je  literární prostředek , který staví opačné myšlenky paralelně k sobě. Myslete na hrdiny a padouchy, horké i studené, hořké i sladké. Antiteze vylepšuje vaše  psaní tím, že osvětluje rozdíly a činí váš názor přesvědčivějším.

 

Antiteze se zabývá protiklady. Jinými slovy, je to postavení protikladů vedle sebe pomocí stejných termínů nebo struktury. To vytváří ostrý kontrast, který zdůrazňuje dramatické kvality a vytváří rytmus, který je pro čtenáře zajímavý.

 

Opakování struktury v protikladu činí psaní lépe zapamatovatelným a jeho vzájemné srovnání činí text přesvědčivějším. .

 

Kontrast a paralelní struktura jsou dva nejdůležitější prvky, na které byste měli myslet, když začnete ve svém vlastním psaní používat protiklad.

 

Kontrast: Hlavním nástrojem protikladu je jeho kontrast myšlenek. V ideálním případě jsou tyto dva koncepty přímými protiklady. Někdy se však můžete zbavit kontrastních rozdílů nebo implikovaných protikladů, což jsou formy srovnání. Čím větší je rozdíl mezi těmito dvěma věcmi, tím jasnější je jejich kontrast.

 

 

Co je protiklad?

Antiteze je literární prostředek, který paralelně staví protikladná slova, myšlenky nebo vlastnosti. Kontrast mezi nimi vytváří větší důraz a jasnost. Jejich paralelní struktura poskytuje nezapomenutelný rytmus.

 

Kdy se používá protiklad?

Účinek protikladu je užitečný ve všech druzích psaní a řeči, včetně literatury, reklamy, rétoriky a hudby. Nejlépe se používá k důrazné pointě chytlavým způsobem.

 

Jak se v psaní používá protiklad?

V psaní, antiteze kombinuje juxtapozici a paralelismus. Vzor vytvořený protikladem umožňuje spisovatelům zvýraznit rozdíly, zdůraznit kvality a vytvořit rytmus.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac