Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

 

Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:

 

  1. Plánování - plánujte si svůj čas a snažte se dodržovat harmonogram. Pokud máte rodinu, můžete si například naplánovat čas na studium po večerech nebo o víkendech. Pokud máte v práci flexibilní pracovní dobu, můžete si naplánovat čas na studium i během pracovní doby.

 

  1. Organizace - organizujte si své materiály a učebnice tak, aby byly snadno dostupné a přehledné. Pokud máte v práci notebook nebo tablet, můžete si na něj nahrát své učebnice a materiály.

 

  1. Komunikace - komunikujte se svými kolegy a nadřízenými o svých studijních potřebách a snažte se najít řešení, které bude vyhovovat všem stranám. Pokud máte v práci flexibilní pracovní dobu, můžete si naplánovat čas na studium i během pracovní doby.

 

  1. Flexibilita - buďte flexibilní a připraveni na změny v harmonogramu nebo v pracovních podmínkách. Pokud máte v práci flexibilní pracovní dobu, můžete si naplánovat čas na studium i během pracovní doby.

 

  1. Motivace - najděte si motivaci pro studium a snažte se ji udržet. Může Vám pomoci například představa lepší budoucnosti nebo zlepšení kariéry.

 

  1. Zdraví - pečujte o své zdraví a snažte se najít rovnováhu mezi prací, studiem a volným časem. Pravidelný pohyb a zdravá strava Vám pomohou udržet energii a soustředěnost.

 

  1. Podpora - hledejte podporu u rodiny a přátel. Může Vám pomoci například péče o děti nebo domácí práce.

 

  1. Distanční studium - pokud je to možné, zvažte distanční studium. Distanční studium Vám umožní studovat kdykoliv a kdekoliv.

 

 

 

Podobné články na blogu

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?
29.11.2023

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?

  Navštěvování přednášek na vysoké škole může být pro studenty náročné, zejména pokud se jedná o velké…

Čítať viac
Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole
22.11.2023

Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole

  Týmová práce na vysoké škole může být náročná, ale s těmito tipy ji zvládnete s lehkostí. Týmová prá…

Čítať viac
Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny
20.11.2023

Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny

  Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost se stává stále důležitější. Pokud se…

Čítať viac