Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

 

Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:

 

  1. Plánování - plánujte si svůj čas a snažte se dodržovat harmonogram. Pokud máte rodinu, můžete si například naplánovat čas na studium po večerech nebo o víkendech. Pokud máte v práci flexibilní pracovní dobu, můžete si naplánovat čas na studium i během pracovní doby.

 

  1. Organizace - organizujte si své materiály a učebnice tak, aby byly snadno dostupné a přehledné. Pokud máte v práci notebook nebo tablet, můžete si na něj nahrát své učebnice a materiály.

 

  1. Komunikace - komunikujte se svými kolegy a nadřízenými o svých studijních potřebách a snažte se najít řešení, které bude vyhovovat všem stranám. Pokud máte v práci flexibilní pracovní dobu, můžete si naplánovat čas na studium i během pracovní doby.

 

  1. Flexibilita - buďte flexibilní a připraveni na změny v harmonogramu nebo v pracovních podmínkách. Pokud máte v práci flexibilní pracovní dobu, můžete si naplánovat čas na studium i během pracovní doby.

 

  1. Motivace - najděte si motivaci pro studium a snažte se ji udržet. Může Vám pomoci například představa lepší budoucnosti nebo zlepšení kariéry.

 

  1. Zdraví - pečujte o své zdraví a snažte se najít rovnováhu mezi prací, studiem a volným časem. Pravidelný pohyb a zdravá strava Vám pomohou udržet energii a soustředěnost.

 

  1. Podpora - hledejte podporu u rodiny a přátel. Může Vám pomoci například péče o děti nebo domácí práce.

 

  1. Distanční studium - pokud je to možné, zvažte distanční studium. Distanční studium Vám umožní studovat kdykoliv a kdekoliv.

 

 

 

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac