Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

 

Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:

 

  1. Vytvořte si plán - Vytvořte si plán na papír nebo v počítači a rozdělte si úkoly na menší části. Tento plán vám pomůže udržet se na správné cestě a zamezí prokrastinaci. Například si můžete naplánovat, kdy budete psát seminární práci a kdy se budete učit na zkoušku.

 

  1. Najděte si vhodné místo k práci - Najděte si místo, kde se budete cítit pohodlně a kde se budete moci soustředit na práci. Pokud máte rádi klid, najděte si tiché místo bez rušivých faktorů.

 

  1. Najděte si správný čas - Najděte si čas, kdy se budete moci soustředit na práci. Někteří lidé pracují lépe ráno, jiní večer. Najděte si čas, který vám bude vyhovovat.

 

  1. Odstraňte rušivé faktory - Odstraňte všechny rušivé faktory, jako jsou sociální sítě nebo televize. Pokud potřebujete počítač k práci, odstraňte z něj všechny aplikace a programy, které nepotřebujete.

 

  1. Slibte si odměnu - Slibte si odměnu za dokončení úkolu. Tato odměna by měla být něco, co vás motivuje. Například si můžete slíbit nákup nových bot nebo si zajít do kina.

 

  1. Najděte si partnera na učení - Najděte si partnera na učení, který vás bude motivovat a podporovat. Můžete spolu řešit úkoly nebo se učit společně.

 

  1. Použijte technologii - Existuje mnoho aplikací a programů, které vám mohou pomoci překonat prokrastinaci. Například aplikace na organizaci práce nebo aplikace na blokování rušivých faktorů.

 

  1. Udržujte pozitivní myšlení - Udržujte pozitivní myšlení a nevzdávejte se při prvním neúspěchu. Pokud se vám nedaří splnit plánované úkoly, nezoufejte a zkuste to znovu.

 

 

 

 

Podobné články na blogu

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?
29.11.2023

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?

  Navštěvování přednášek na vysoké škole může být pro studenty náročné, zejména pokud se jedná o velké…

Čítať viac
Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole
22.11.2023

Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole

  Týmová práce na vysoké škole může být náročná, ale s těmito tipy ji zvládnete s lehkostí. Týmová prá…

Čítať viac
Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny
20.11.2023

Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny

  Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost se stává stále důležitější. Pokud se…

Čítať viac