Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

8 tipů, co dělat u zkoušky na vysoké, když máte okno

8 tipů, co dělat u zkoušky na vysoké, když máte okno

 

Zkoušky na vysoké škole mohou být stresující a náročné. Pokud máte okno, může to být ještě těžší. Zde je několik tipů, jak se s tímto problémem vypořádat.

 

 

  1. Zůstaňte klidní a dýchejte. Něco nevědět ještě neznamená zkazit celou zkoušku. Pokud se necháte rozhodit a dostanete strach, zablokujete si hlavu a bude se vám špatně mluvit i o tom, co dobře znáte. Pokud v klidu nejste, snažte se tak aspoň vypadat. Mluvte pomalu a srozumitelně.

 

  1. Když vážně nevíte, přiznejte to. Pokud jste úplně v pasti a vytáhnete si něco, o čem nemáte ani páru, nesnažte se vařit z vody. Vyučující to ve většině případů pozná. Můžete říct, že jste na problém narazili při studiu (ideálně v té a té knize, nebo když jste se probírali tou a tou látkou), ale tak, jak byl podaný, jste ho nepochopili. A klidně požádejte o vysvětlení, jak je to doopravdy.

 

  1. Snažte se využít toho, co víte. Učitel není jasnovidec. Vidí, že mu nejste schopni říct nic o Tylovi. Nemůže tušit, že víte úplně všechno o Dobrovském. Už když se učíte, hledejte v látce paralely a vztahy.

 

  1. Snažte se být aktivní a zapojit se do zkoušky. Pokud budete aktivní a budete se snažit odpovídat na otázky co nejlépe umíte, může to u zkoušejícího vyvolat dojem vaší snahy.

 

  1. Připravte si otázky dopředu. Pokud máte možnost si připravit otázky dopředu (například u seminární práce), může to být velká pomoc.

 

  1. Snažte se být pozorní a naslouchat ostatním studentům. Pokud nasloucháte ostatním studentům při odpovídání na otázky zkoušejícího, může to být pro vás velká pomoc.

 

  1. Snažte se být pozorní na detaily u zkoušejícího (například na jeho reakce). Může to být pro vás velká pomoc.

 

  1. Nezapomeňte na odpočinek a relaxaci před zkouškou.

Doufáme, že tyto tipy pomohou!?

 

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac