Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

7 tipů, jak přežít státnice bez nadměrného stresu

7 tipů, jak přežít státnice bez nadměrného stresu

Najednou máte pocit, že jste se za ty tři či pět let nic nenaučili, nebo že vám vše zmizelo z hlavy? V tomto článku naleznete několik tipů, které vám zaručeně pomohou přežít státnice s trochu menší dávkou stresu.

 

 

1.Myslete pozitivně

Nic není tak špatné, jak se vám to zdá na první pohled a především nejde o život. Zkuste vše vidět pozitivně, vždyť toto období nebude trvat věčně a na jeho konci, přestože se vám to momentálně zdá velmi daleko, je váš vytoužený diplom a úspěšné ukončení vysoké.

2.Vytvořte si systém

Kdo si práci v klidu a přehledně rozdělí, eliminuje stres na minimum. Jděte na to postupně. Někomu pomáhá začít něčím jednodušším, jiný se nejprve pustí do toho nejnáročnějšího. Zvolte si svůj vlastní systém, přesně takový, jaký bude vám vyhovovat a který nastartuje vaše učení tím správným směrem. A zejména nechtějte stihnout všechno najednou a hned. Dejte tomu čas.

3.Využijte povzbuzováky

Povzbuzováky typu kafe a energy drinků fungují tak, že z vás na krátkou dobu dostanou co nejvíce energie, ale poté se budete cítit ještě více unavení. Proto je zde důležité dobré dávkování. Po užití povzbuzováků, byste si měli hlídat dostatečnou hydrataci těla a taky přísun energie, abyste předešli vyčerpání.

4.Trénujte soustředění

Každý musí sám na sobě poznat, kdy se nejlépe soustředí. Někdo ráno, někdo večer, ale zpravidla se každý dokáže plně soustředit jen první hodinu práce. Potom si musíte dopřát krátkou pauzu, než se do práce znovu pustíte. Jinak nebudete efektivní.

5.Kvalitně spěte

Pokud si myslíte, že když se budete místo spánku učit, vše půjde rychleji, jste na velkém omylu. Jen odpočatý organismus bude schopný plně vstřebávat nové informace a dostatečně se koncentrovat. Proto byste měli spát alespoň osm hodin denně, nejlépe v pravidelných časech.

6.Nezapomínejte na pohyb

Zkuste si klid mysli přivodit pohybem. Projděte se po parku, zaběhejte si, jděte si zaplavat. Je tolik možností, jak se nabudit a dodat tělu velmi potřebné hormony štěstí, díky kterým se vám i ta nejtlustší učebnice nebude zdát příliš tlustá. Zvolte si takové tempo, které vás nezničí a během kterého budete schopni vnímat. A když už vnímat přestanete, naordinujte si trošku sportu.

Podobné články na blogu

5 důvodů, proč si vybrat online studium
08.02.2021

5 důvodů, proč si vybrat online studium

  Řada univerzit nabízí a stále více bude nabízet možnost různých online kurzů. Dálkově tak můžete vystudovat naši, ale klidně také…

Čítať viac
Jak napsat kvalitní esej za jediný den?
01.02.2021

Jak napsat kvalitní esej za jediný den?

Snad každý student nechá jednou za čas něco na poslední chvíli. A velmi často to bývá právě psaní eseje. Není však nutné…

Čítať viac
Příliš mnoho textu? Naučte se metody rychločtení
01.02.2021

Příliš mnoho textu? Naučte se metody rychločtení

Některé knihy a další studijní materiály přečtete jedním dechem, jiné budete přelouskávat měsíce. Naštěstí je zde metoda,…

Čítať viac