Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

7 tipů, jak přežít státnice bez nadměrného stresu

7 tipů, jak přežít státnice bez nadměrného stresu

Najednou máte pocit, že jste se za ty tři či pět let nic nenaučili, nebo že vám vše zmizelo z hlavy? V tomto článku naleznete několik tipů, které vám zaručeně pomohou přežít státnice s trochu menší dávkou stresu.

 

 

1.Myslete pozitivně

Nic není tak špatné, jak se vám to zdá na první pohled a především nejde o život. Zkuste vše vidět pozitivně, vždyť toto období nebude trvat věčně a na jeho konci, přestože se vám to momentálně zdá velmi daleko, je váš vytoužený diplom a úspěšné ukončení vysoké.

2.Vytvořte si systém

Kdo si práci v klidu a přehledně rozdělí, eliminuje stres na minimum. Jděte na to postupně. Někomu pomáhá začít něčím jednodušším, jiný se nejprve pustí do toho nejnáročnějšího. Zvolte si svůj vlastní systém, přesně takový, jaký bude vám vyhovovat a který nastartuje vaše učení tím správným směrem. A zejména nechtějte stihnout všechno najednou a hned. Dejte tomu čas.

3.Využijte povzbuzováky

Povzbuzováky typu kafe a energy drinků fungují tak, že z vás na krátkou dobu dostanou co nejvíce energie, ale poté se budete cítit ještě více unavení. Proto je zde důležité dobré dávkování. Po užití povzbuzováků, byste si měli hlídat dostatečnou hydrataci těla a taky přísun energie, abyste předešli vyčerpání.

4.Trénujte soustředění

Každý musí sám na sobě poznat, kdy se nejlépe soustředí. Někdo ráno, někdo večer, ale zpravidla se každý dokáže plně soustředit jen první hodinu práce. Potom si musíte dopřát krátkou pauzu, než se do práce znovu pustíte. Jinak nebudete efektivní.

5.Kvalitně spěte

Pokud si myslíte, že když se budete místo spánku učit, vše půjde rychleji, jste na velkém omylu. Jen odpočatý organismus bude schopný plně vstřebávat nové informace a dostatečně se koncentrovat. Proto byste měli spát alespoň osm hodin denně, nejlépe v pravidelných časech.

6.Nezapomínejte na pohyb

Zkuste si klid mysli přivodit pohybem. Projděte se po parku, zaběhejte si, jděte si zaplavat. Je tolik možností, jak se nabudit a dodat tělu velmi potřebné hormony štěstí, díky kterým se vám i ta nejtlustší učebnice nebude zdát příliš tlustá. Zvolte si takové tempo, které vás nezničí a během kterého budete schopni vnímat. A když už vnímat přestanete, naordinujte si trošku sportu.

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac