Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

7 tipů a triků, jak si vybudovat sebevědomí na vysoké

7 tipů a triků, jak si vybudovat sebevědomí na vysoké

 

Sebedůvěra je důležitá vlastnost, kterou budete na vysoké škole potřebovat. Zde je několik rad, které vám pomohou získat na vysoké škole sebevědomí a uspět ve všem, co děláte!

 

 

1.Vytvářejte pevná přátelství

Mít pevné vztahy s lidmi, na kterých vám záleží, zvyšuje vaši sebedůvěru, protože máte lidi, kteří na vás závisejí a podporují vás. Skutečné zaměření na zdravé vztahy a komunikaci vám pomůže rozvíjet vaše sociální dovednosti, které jsou užitečné za mnoha okolností. Čím lépe dokážete komunikovat s lidmi, vyjadřovat svůj názor a respektovat pohledy ostatních, tím jistěji se budete cítit is cizími lidmi.

2.Dostaňte se do centra pozornosti

Pokud jste stydliví, překonejte svou touhu schovat se do kouta, když se účastníte večírků nebo akcí. Zkuste občas vystoupit ze své komfortní zóny a dát se tam, kde vám to nemusí být příjemné. Ať už je to tak malé, jako je zvednutí ruky ve třídě, pokud znáte odpověď, nebo velké jako přihlášení se na vedoucí pozici.

3.Buďte dobrým studentem

Je jasné, že se chodíte na vysokou školu učit. To by měla být důležitá priorita. Dávejte tedy ve třídě pozor, dělejte si domácí úkoly, dělejte si poznámky, ptejte se navíc a učte se. To vám pomůže získat sebedůvěru při provádění testů, účasti na diskuzích ve třídě a odpovídání na otázky. Dobré výsledky ve škole také zvýší vaši sebedůvěru, protože budete hrdí na své studijní úspěchy.

4.Berte chyby jako příležitost

Čím dříve si uvědomíte, že každý dělá chyby, tím lépe se vám bude. Neustálé přemítání nad svými chybami vám v budoucích snahách nepomůže, ale i tak je důležité se nad situací zamyslet a zjistit, jak se můžete příště zlepšit. Sebevědomí lidé se dokážou poučit ze svých chyb a poté je překonat se znalostmi pro budoucnost. 

5.Čelte svým strachům

Čelit svým obavám vám umožní větší sílu a statečnost, stejně jako sebedůvěru. Vystoupit ze své komfortní zóny je vždy tím největším klíčem k sebevědomí. Pamatujte, co vás nezabije, to vás posílí!

6.Využijte pozitivní afirmace

Pokud se bojíte testu, konfrontace s kamarádem nebo prezentace před třídou, připomeňte si, proč jste připraveni přijmout to, co pro vás den připravil. Přemýšlejte o dovednostech a vlastnostech, na které jste hrdí, a zopakujte si je před zrcadlem. A pokud vše ostatní selže, pomáhá i hluboké dýchání.

7.Přestaňte příliš přemýšlet

Přehnané přemýšlení vám vůbec nezvyšuje sebevědomí. Přehnané přemýšlení vás nutí zpochybňovat každý váš pohyb a zvyšovat vaši nejistotu. Nepřemýšlet je dovednost, jejíž získání vyžaduje čas, ale s trochou cviku je to možné.

Podobné články na blogu

Myslete pozitivně, buďte pozitivní
24.05.2023

Myslete pozitivně, buďte pozitivní

  Bez ohledu na to, co studujete nebo kde jste ve světě, pozitivní myšlení může být mocným nástrojem. Studentský život může být v dne…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání
17.05.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ při zaměstnání

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek. Postupujte podle těchto tipů, které vá…

Čítať viac
Studium VŠ při práci na plný úvazek
10.05.2023

Studium VŠ při práci na plný úvazek

  Skloubit studium s prezenční prací je bezesporu výzva. Níže je uvedeno několik nejlepších tipů pro každého, kdo je v podobné situaci. …

Čítať viac