Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

7 studijních návyků, které zlepší vaše známky

7 studijních návyků, které zlepší vaše známky

 

Efektivní studijní návyky mohou vyžadovat hodně úsilí, aby se vytvořily, ale když si je vytvoříte, studium bude mnohem jednodušší a efektivnější. Zde je několik efektivních studijních návyků, které mají špičkoví studenti

 

Dobré plánování

Jedním z nejdůležitějších studijních návyků je dobré a neustálé plánování. Realita je taková, že když budete organizováni, nejen že budete mít více času na věci, které vás baví, ale nezapomenete na své úkoly. Každý den, než začnete studovat, byste si měli sepsat seznam všeho, co musíte ten den udělat. Pomůže vám to stanovit priority vašich úkolů a zajistit, že správným úkolům věnujete správné množství času. Budete také vědět, kdy máte všechny úkoly pro daný den hotové a můžete začít odpočívat!

Seznam cílů

Kromě seznamu toho, co musíte ten den udělat , byste měli mít také seznam všeho, co chcete dosáhnout. Zítra máte úkol z matematiky? Jakou chcete dosáhnout známku?

Určení priorit

Stanovení priorit je skvělé, pokud jde o úsporu času. Poté, co si zapíšete vše, co musíte udělat, a příslušné termíny, přidělte každému skóre z 10. 1 znamená „nejdůležitější“ a 10 znamená „nejméně důležité“.

Ranní ptáče

Vstávejte brzy a udělejte svou práci ještě předtím, než začnete přemýšlet o prokrastinaci. Když vám to začne vrtat hlavou, doufejme, že většinu svých důležitých úkolů už máte za sebou! Toto je efektivní studijní návyk a pravděpodobně budete pracovat produktivněji – jen se ujistěte, že máte stále dostatek spánku!

Obtížné okamžitě

Vždy existuje nějaký úkol, kterému se vyhýbáte. Je to pravděpodobně ten, který vám způsobuje největší stres, nebo ten, jehož dokončení vyžaduje největší úsilí. Nejprve proveďte tento úkol. Budete se cítit mnohem méně vystresovaní a připraveni řešit jednodušší úkoly!

Netlačit na pilu

Zvykněte si při studiu se příliš netlačit na pilu. Místo toho se zkuste učit 30 minut až jednu hodinu. To zajistí, že se po celou dobu budete soustředit podle svých nejlepších schopností a nebudete se rozptylovat. Jinými slovy, začnete studovat efektivněji.

Udržujte motivaci

Motivace je pro mnoho vysokoškoláků velkým problémem, a proto je potřeba neustále vyhodnocovat, jak se cítíte a zda vaše motivace neklesá. Je těžké uvést efektivní studijní návyky do praxe, když k tomu nemůžete najít motivaci!

Podobné články na blogu

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?
27.01.2023

Jak zůstat o Vánocích produktivní a přitom si odpočinout?

  Jak se blíží období Vánoc, může být obtížné zůstat produktivní. Řiďte se těmito tipy, abyste měli ve svém studiu navrch. Jak…

Čítať viac
Time management: tajemství úspěchu na VŠ
20.01.2023

Time management: tajemství úspěchu na VŠ

  Může být obtížné organizovat si čas jako student, zvláště pokud pracujete na plný úvazek nebo máte při studiu jiné povinnosti.…

Čítať viac
Proč si při rozhodování vybrat studium práva?
13.01.2023

Proč si při rozhodování vybrat studium práva?

  Kariéra práva je jen jednou z mnoha potenciálních cest, kterými se mohou studenti vydat. Proč byste si ji měli vybrat zrovna vy a jaké požadavky i v…

Čítať viac