Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

7 praktických tipů pro prváky na VŠ

7 praktických tipů pro prváky na VŠ

 

Zahájení vysoké školy je vzrušujícím krokem v životě člověka, ale rozhodně může být občas stresující nebo děsivé. Pro ty, kteří letos na podzim čekají první ročník, je zde několik tipů, jak vytěžit z prvního roku na univerzitě maximum.

 

Buďte organizovaní

Pořiďte si kalendář, ať už online aplikaci, nebo starý dobrý papírový diář. Zapisujte si všechny své termíny, zkoušky, skupinové schůzky a školní akce. Během vysokoškolských let budete mít desítky různých úkolů a čím dříve najdete rutinu, která vám sedne, tím lépe. Udělejte si prioritu, abyste nikdy neodevzdali úkol pozdě. Být pečlivý a spolehlivý je vždy plus!

Navazujte kontakty

Na vysoké škole potkáte stovky nových lidí – spolužáky, profesory, poradce, zaměstnance atd. Samozřejmě se nestanete přáteli se všemi, ale doporučujeme navazovat kontakty s co největším počtem lidí, zvláště když jste nový..

Vyhněte se plagiátorství

K plagiátorství se ani nepřibližujte. Naučit se psát je jednou ze základních dovedností, které budete rozvíjet na univerzitě. Neničte proces učení kopírováním a vkládáním slov z jiného zdroje. Místo toho si najděte dostatek různých zdrojů, naučte se správně citovat zdroje a vytvořte si vlastní rutinu psaní.

Systém psaní poznámek

Psaní poznámek pomocí notebooku může být rychlejší a jednodušší než psaní poznámek ručně, ale zapisování poznámek starým dobrým perem vám může pomoci zapamatovat si obsah přednášky lépe, než kdybyste je psali. Zjistěte, co je pro vás v každé hodině nejlepší, abyste mohli své poznámky po opakování nebo studiu maximálně využít.

 

Vždy vše zálohujte

Není nic horšího, než když se vám porouchá notebook uprostřed dokončování neuložené eseje nebo když ztratíte celý soubor dokumentů.

Aktivně se zapojte

Ať už se jedná o mimoškolní přednášku nebo vánoční večírek pořádaný fakultou, tyto akce jsou skvělou příležitostí, jak lépe poznat své spolužáky, profesory a odborníky, ale také se dozvědět zajímavé věci.

Pečujte o své zdraví

Dobrá péče o své tělo a mysl je nezbytná každý den vašeho života, ale ještě více, když začnete zcela novou kapitolu na univerzitě, často kilometry daleko od vaší rodiny a domova. Pravděpodobně budete čelit častému pokušení jíst nezdravá jídla, vařit levná jídla a vynechávat fyzické cvičení kvůli nedostatku času. Přesto je důležité dodržovat zdravý životní styl, jíst dostatek ovoce a zeleniny, pít dostatek vody, dobře spát a často cvičit.

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac