Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

6 největších chyb studenta při studiu VŠ

6 největších chyb studenta při studiu VŠ

V tomto článku se podíváme na šest nejčastějších chyb, které dělají vysokoškoláci a kterých se ještě můžete vyvarovat. Jaké jsou ty nejčastější?

 

1.Prokrastinace

Pokud neustále bojujete s odkládáním věcí na později, buďte opatrní. Časem byste se mohli dopracovat k chorobnému odkládání povinností - tedy prokrastinaci. Občas si odpočinout od učiva rozhodně neuškodí, ale když neustále dáváte přednost jiné činnosti před studiem, dřív nebo později se to negativně podepíše na vašich školních výsledcích.

2.Nedostatek spánku

Dostatek spánku je pro studium zásadní. Dospělí lidé potřebují spát alespoň šest až osm hodin denně, aby mohli pořádně fungovat. Pokud spíte méně, riskujete, že budete mít sníženou schopnost úsudku, horší paměť a samozřejmě celkově pomalejší myšlení.

3.Sociální sítě

Časté brouzdání po sociálních sítích je skutečným zabijákem produktivního učení. Proto si během učení nastavte pravidlo, že se na ně po určitou dobu nepodíváte. Prohlížení vašich oblíbených stránek si pak můžete dát jako odměnu za to, že se v daný den naučíte vše, co jste chtěli.

4.Přednášky

Na přednášky většinou nemusíte a právě volný režim a důraz na samostatnost vede často k tomu, že studenti se ve škole sotva ukáží. Alespoň na začátku studia zkuste trávit na předmětech co nejvíce času, abyste zjistili požadavky všech vyučujících a seznámili se s jejich stylem výuky.

5.Zbytečný stres

Věčný stres před zkouškami není rozhodně nic zdravého. Snažte se zachovat chladnou hlavu - vždyť nejde o život.

6.Příliš učení

Učení by se nemělo podobat sprintu, ale spíše maratonu. Čím déle se učíte, tím více se váš mozek i tělo vyčerpávají, takže nakonec potřebujete pauzu. A pokud si ji odepřete začnete se hůř soustředit a učivo vám špatně poleze do hlavy. Proto nezapomínejte na pravidelnost a přestávky.

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac