Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

 

Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom, jak dobře píšete a na srozumitelnosti vašich argumentů.

 

Z toho důvodu nechcete používat více slov pouze k dosažení vašeho počtu slov, i když použití více slov je snadný způsob, jak dosáhnout požadované délky práce. Zde je několik způsobů, jak rozšířit počet slov, aniž byste museli přidávat zbytečná slova.

 

Důkladně prozkoumejte téma

Přečtěte si svůj text a zjistěte, zda existují způsoby, jak můžete dále diskutovat o svém tématu, aniž byste přidávali nadbytečné nebo zbytečné informace. Můžete toho dosáhnout dvěma způsoby:

 

Poskytování statistik: Pokud je to možné, použijte k podložení argumentů data ze spolehlivého zdroje. Může to být anketa nebo vědecká studie.

 

Diskutujte o historii vašeho tématu: Ať už píšete o politice nebo filozofii, může být dobrý nápad napsat o původu vašeho tématu a o tom, jak se toto téma v průběhu času vyvíjelo.

 

Podívejte se na práci ze všech úhlů

Zkontrolujte, zda jste prozkoumali všechny aspekty své teze, což nejen zvýší počet slov, ale pravděpodobně také posílí vaši argumentaci. Pokud jste například napsali článek o tom, proč by lidé měli cvičit, ale diskutovali jste pouze o důvodech fyzického zdraví, mohli byste diskutovat také o jeho psychologických a ekonomických dopadech.

Alternativní úhly pohledu

Zavedení alternativních úhlů pohledu může pomoci zvýšit počet slov a ukázat, že jste dané téma důkladně prozkoumali.

 

Najděte si další zdroje

Zahrnutí dalších primárních a sekundárních zdrojů je další taktikou, která může zvýšit počet slov a dodat vaší argumentaci větší legitimitu.

 

Připomínáme, že primárními zdroji je vše, co poskytuje přímý popis události (autobiografie nebo deníky, fotografie, artefakty nebo videa). Sekundárními zdroji jsou popisy, interpretace nebo analýzy takových událostí (učebnice, výzkumné práce nebo dokumenty).

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac