Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

 

Příprava na vysokou školu? Na své profesory můžete udělat dobrý dojem tím, že nikdy neřeknete těchto pět věcí.

 

Když nastoupíte na vysokou školu, mnoho věcí se změní, včetně toho, jak komunikujete se svými učiteli. Vaši profesoři budou mít jiná očekávání, než vaši učitelé na střední škole, takže je důležité, abyste věděli, co říkat – a co neříkat .

Bude to u zkoušky?

Obecně je nejlepší nezpochybňovat, zda si potřebujete pamatovat informace, které vás učí vaši profesoři. Kladení otázek jako "Potřebujeme to vědět?" nebo "Bude to u zkoušky?" je v lepším případě hloupý a v horším neuctivý způsob.

Otázky z osnov

Nikdy se neptejte na otázku, jejíž odpověď existuje v osnově. Profesoři tráví spoustu času vytvářením sylabu jako průvodce kurzem a jeho očekáváními. Položit otázku s jasnou odpovědí může být neuctivé. I když je v pořádku požádat o vysvětlení, věnujte čas prostudování, než položíte profesorovi nějaké základní nebo běžné otázky.

Křestní jméno

Používání vhodného titulu pro vašeho profesora je projevem respektu. Pokud vás nepožádali, abyste jim říkali jinak, prostě je pojmenujte „Profesor“ následované jejich příjmením – nebo dokonce jednoduše „Profesor“." Pokud vám profesor řekne, jak chtějí být oslovováni, nikdy je neoslovujte jinak.

Podrobnosti

Pokud musíte zmeškat hodinu nebo odevzdat pozdní úkol, profesoři často nechtějí slyšet velké podrobnosti o vaší nemoci nebo zranění. Jsem nemocný a nezvládnu to je dostačující.

Podobné články na blogu

Co je analogie a jak ji využít v psaní?
15.03.2023

Co je analogie a jak ji využít v psaní?

  Analogie je  literární prostředek , který vzájemně srovnává zdánlivě nesouvisející věci. Jak a kdy ji správně využ…

Čítať viac
5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci
08.03.2023

5 způsobů, jak zvýšit počet slov ve vaší VŠ práci

  Počet slov může tvořit významnou část hodnocení vaší práce, ale vaše konečná známka bude pravděpodobně záviset na tom,…

Čítať viac
5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci
01.03.2023

5 způsobů, jak snížit počet slov ve vaší VŠ práci

  Když se snažíte snížit počet slov, je důležité použít skalpel a ne sekeru – to znamená, že nechcete mazat velké části textu, ale pečlivě…

Čítať viac