Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

 

Příprava na vysokou školu? Na své profesory můžete udělat dobrý dojem tím, že nikdy neřeknete těchto pět věcí.

 

Když nastoupíte na vysokou školu, mnoho věcí se změní, včetně toho, jak komunikujete se svými učiteli. Vaši profesoři budou mít jiná očekávání, než vaši učitelé na střední škole, takže je důležité, abyste věděli, co říkat – a co neříkat .

Bude to u zkoušky?

Obecně je nejlepší nezpochybňovat, zda si potřebujete pamatovat informace, které vás učí vaši profesoři. Kladení otázek jako "Potřebujeme to vědět?" nebo "Bude to u zkoušky?" je v lepším případě hloupý a v horším neuctivý způsob.

Otázky z osnov

Nikdy se neptejte na otázku, jejíž odpověď existuje v osnově. Profesoři tráví spoustu času vytvářením sylabu jako průvodce kurzem a jeho očekáváními. Položit otázku s jasnou odpovědí může být neuctivé. I když je v pořádku požádat o vysvětlení, věnujte čas prostudování, než položíte profesorovi nějaké základní nebo běžné otázky.

Křestní jméno

Používání vhodného titulu pro vašeho profesora je projevem respektu. Pokud vás nepožádali, abyste jim říkali jinak, prostě je pojmenujte „Profesor“ následované jejich příjmením – nebo dokonce jednoduše „Profesor“." Pokud vám profesor řekne, jak chtějí být oslovováni, nikdy je neoslovujte jinak.

Podrobnosti

Pokud musíte zmeškat hodinu nebo odevzdat pozdní úkol, profesoři často nechtějí slyšet velké podrobnosti o vaší nemoci nebo zranění. Jsem nemocný a nezvládnu to je dostačující.

Podobné články na blogu

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze
18.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

  Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, kter…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc
14.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc

  Univerzita Palackého Olomouc (UP) je nejstarší univerzitou na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1573 jako veřejn…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita
11.11.2022

Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita

  Masarykova univerzita, založená v roce 1919 a pojmenovaná po prvním prezidentovi země – Tomáši Masarykovi – se zrodila pouhý rok po…

Čítať viac