Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

 

Příprava na vysokou školu? Na své profesory můžete udělat dobrý dojem tím, že nikdy neřeknete těchto pět věcí.

 

Když nastoupíte na vysokou školu, mnoho věcí se změní, včetně toho, jak komunikujete se svými učiteli. Vaši profesoři budou mít jiná očekávání, než vaši učitelé na střední škole, takže je důležité, abyste věděli, co říkat – a co neříkat .

Bude to u zkoušky?

Obecně je nejlepší nezpochybňovat, zda si potřebujete pamatovat informace, které vás učí vaši profesoři. Kladení otázek jako "Potřebujeme to vědět?" nebo "Bude to u zkoušky?" je v lepším případě hloupý a v horším neuctivý způsob.

Otázky z osnov

Nikdy se neptejte na otázku, jejíž odpověď existuje v osnově. Profesoři tráví spoustu času vytvářením sylabu jako průvodce kurzem a jeho očekáváními. Položit otázku s jasnou odpovědí může být neuctivé. I když je v pořádku požádat o vysvětlení, věnujte čas prostudování, než položíte profesorovi nějaké základní nebo běžné otázky.

Křestní jméno

Používání vhodného titulu pro vašeho profesora je projevem respektu. Pokud vás nepožádali, abyste jim říkali jinak, prostě je pojmenujte „Profesor“ následované jejich příjmením – nebo dokonce jednoduše „Profesor“." Pokud vám profesor řekne, jak chtějí být oslovováni, nikdy je neoslovujte jinak.

Podrobnosti

Pokud musíte zmeškat hodinu nebo odevzdat pozdní úkol, profesoři často nechtějí slyšet velké podrobnosti o vaší nemoci nebo zranění. Jsem nemocný a nezvládnu to je dostačující.

Podobné články na blogu

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?
17.04.2024

Proč je vysokoškolský diplom stále nepostradatelným prvkem?

  V dnešní době se mění dynamika pracovního trhu rychleji než kdy jindy. S rozvojem technologií a automatizace se mění požadavky na pracovníky…

Čítať viac
Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem
10.04.2024

Klíč k úspěchu vysokoškolského studia a budoucím příležitostem

  Dokončení vysokoškolského vzdělání představuje v dnešní době klíčový krok k dosažení úspěchu a otevření…

Čítať viac
Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce
03.04.2024

Dokonalá závěrečná tečka 5 kroků jak zamést chyby z diplomové práce

  Kontrola závěrečného textu diplomové práce je klíčovým krokem k zajištění jeho kvality a přesnosti. Zde je několik kroků, které…

Čítať viac