Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

5 věcí, které byste nikdy neměli říkat svému profesorovi

 

Příprava na vysokou školu? Na své profesory můžete udělat dobrý dojem tím, že nikdy neřeknete těchto pět věcí.

 

Když nastoupíte na vysokou školu, mnoho věcí se změní, včetně toho, jak komunikujete se svými učiteli. Vaši profesoři budou mít jiná očekávání, než vaši učitelé na střední škole, takže je důležité, abyste věděli, co říkat – a co neříkat .

Bude to u zkoušky?

Obecně je nejlepší nezpochybňovat, zda si potřebujete pamatovat informace, které vás učí vaši profesoři. Kladení otázek jako "Potřebujeme to vědět?" nebo "Bude to u zkoušky?" je v lepším případě hloupý a v horším neuctivý způsob.

Otázky z osnov

Nikdy se neptejte na otázku, jejíž odpověď existuje v osnově. Profesoři tráví spoustu času vytvářením sylabu jako průvodce kurzem a jeho očekáváními. Položit otázku s jasnou odpovědí může být neuctivé. I když je v pořádku požádat o vysvětlení, věnujte čas prostudování, než položíte profesorovi nějaké základní nebo běžné otázky.

Křestní jméno

Používání vhodného titulu pro vašeho profesora je projevem respektu. Pokud vás nepožádali, abyste jim říkali jinak, prostě je pojmenujte „Profesor“ následované jejich příjmením – nebo dokonce jednoduše „Profesor“." Pokud vám profesor řekne, jak chtějí být oslovováni, nikdy je neoslovujte jinak.

Podrobnosti

Pokud musíte zmeškat hodinu nebo odevzdat pozdní úkol, profesoři často nechtějí slyšet velké podrobnosti o vaší nemoci nebo zranění. Jsem nemocný a nezvládnu to je dostačující.

Podobné články na blogu

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci
29.09.2023

8 tipů, správně citovat v závěrečné práci

  Dobrá práce s citacemi je základem autorské etiky i publikačních zásad. Než svoji závěrečnou práci odevzdáte, buďte si jist…

Čítať viac
8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání
27.09.2023

8 tipů, jak zvládat studium při zaměstnání

  Určitě to není jednoduché, ale existuje několik tipů, jak zvládat studium při zaměstnání. Zde je osm tipů, které by Vám mohly pomoci:   …

Čítať viac
8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole
20.09.2023

8 tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole

  Prokrastinace je problém, který trápí mnoho studentů. Zde je osm tipů, jak překonat prokrastinaci na vysoké škole:   Vytvořte si plán…

Čítať viac