Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 tipů pro studenty, jak se zlepšit v roce 2022

5 tipů pro studenty, jak se zlepšit v roce 2022

 

Nikdy není pozdě začít přemýšlet o předsevzetích. Můžete třeba začít u několika jednoduchých zvyků, které vám pomohou být lepším studentem v novém roce. Stačí je začlenit do své stávající rutiny.

 

Posuňte se dopředu

Pokud jste dosud měli ve  zvyku se během přednášky usadit se do co nejvzdálenějších míst, udělejte opak. To vás může donutit věnovat přednáškám větší pozornost, nebo vás alespoň donutit, abyste vypadali, že dáváte pozor.

Stavte na tom, co fungovalo

Zopakujte to, co fungovalo loni. Pokud jste našli opravdu skvělého partnera pro studium, se kterým se vám dařilo, zůstaňte s ním. Pokud jste zjistili, že toho v určitou denní dobu stihnete mnohem víc, naplánujte si studium podle toho.

Odstraňte to, co ne

Pokud jste si stáhli kalendář pro své termíny, ale nikdy jste ho nepoužili, přestaňte říkat, že se chystáte. Zkuste něco jiného. Pokud jste si v září řekli, že se každé ráno vzbudíte v 6 hodin, abyste se začali učit, ale každé ráno jste to odložili, přestaňte nastavovat budík tak brzy. Nemějte pocit viny za cíle, které jste nesplnili. Učte se z chyb a zkuste něco jiného.

Mluvte s více lidmi

Ať už jde o profesory, spolužáky nebo kohokoli ze školy, seznamujte se. Jste obklopeni lidmi, kteří vám mohou pomoci – plně je využijte.

Udělejte něco, co jste nedělali

Udělejte něco, co jste nikdy předtím nedělali. Možná je něco, co jste vždycky chtěli zkusit, ale příliš se báli. Dejte si záležet, abyste to udělali v roce 2022. Vykročení ze své komfortní zóny a vyzkoušení nového koníčku nebo zážitku vám může otevřít mysl a naučit vás o sobě nové věci.

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce
22.05.2024

Několik tipů, jak efektivně zvýšit soustředění při psaní závěrečné práce

  Soustředění při psaní diplomové práce doma může být náročné, ale s několika strategiemi a technikami můžete zvýšit svou…

Čítať viac
Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?
15.05.2024

Jaký si připravit systém odměn při psaní závěrečky na VŠ?

  Vytvoření systému odměn při psaní závěrečné práce může být skvělým způsobem, jak si udržet motivaci a odměnit se za dosažené …

Čítať viac
Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?
08.05.2024

Jak si rozvrhnout psaní bakalářské práce den po dni?

  Rozvržení psaní bakalářské práce podle dní je klíčové pro efektivní plánování a dosažení va&scaron…

Čítať viac