Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 tipů, jak zůstat přes zimu pozitivní

5 tipů, jak zůstat přes zimu pozitivní

 

Pokud jste ten typ člověka, který nemůže fungovat bez slunce a tepla, zde je několik způsobů, jak můžete porazit zimní blues a být produktivní, šťastný a zdravý během chladnějších měsíců.

 

Zůstaňte aktivní

Toto je pravděpodobně moje metoda číslo jedna, jak si udržet energetickou hladinu, když se cítíte trochu na dně. Může to být to poslední, co byste chtěli dělat, ale všichni víme, jaké jsou výhody cvičení a jak vede vaše tělo k uvolňování endorfinů. Věřte mi, když říkám, že chcete být dobrými kamarády s endorfiny, protože spouštějí pozitivní pocity a pomohou vám cítit se mnohem lépe.

 

Může být nejtěžší přimět se jít ven, když nejste fanouškem chladu. Budete ale překvapeni, jak vám ranní rychlý běh nebo procházka zvedne náladu. Pokud nechcete být aktivní venku v mrazu, vyrazte do posilovny. Když začnete cvičit, vaše tělo se také začne cítit tepleji!

 

Dejte si teplý nápoj

 

Horké nápoje jsou také úžasné. Nic jako šálek horkého čaje za chladné noci nebo horká čokoláda, když potřebujete uspokojit chuť na sladké.

 

Udržujte zdravou stravu

V zimě může být snadné dopřát si příliš mnoho. Sáhnout po sladké pochoutce nebo mít více potravin bohatých na sacharidy je přirozené pouze tehdy, když se potřebujeme vyrovnat s nachlazením.

 

Pokuste se do svého jídelníčku začlenit dobré živiny, jako je přidání zeleného do dušeného masa nebo příloha salátu ke každému jídlu. Můžete se také rozhodnout přidat do svých jídel více bílkovin nebo dobrých sacharidů, které vás zasytí, jako jsou sladké brambory, kuřecí maso a ryby.

 

Noste teplé oblečení

 

Každý se s nachlazením vyrovnává jinak; některým to nemusí tolik vadit a jiným může zima ovlivnit jejich každodenní život. Váš přítel může nosit kabát a kalhoty, ale možná budete potřebovat více vrstev. Nebojte se zabalit pár dalších vrstev a šátků, abyste se cítili útulně a pohodlně, když budete venku v mrazu. Lepší vypadat na vrstvách trochu nafoukle, než aby vás srazila zima.

 

Buďte společenští

Setkání s lidmi vám může zvednout náladu (a možná i odvést vaši pozornost od pocitu chladu) a díky udržování vašich sociálních vztahů se budete cítit lépe a šťastněji.

 

 

Vypořádat se se zimou může být boj, pro některé větší než pro jiné, ale vězte, že existují způsoby, jak si pomoci, abyste se cítili lépe. Někdy je to o zkoušení různých věcí a hledání způsobů, jak se s tím vyrovnat, který vám nejlépe vyhovuje. Než se nadějete, budete profík!

 

Nyní je čas na šálek horkého mátového čaje…

Podobné články na blogu

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?
29.11.2023

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?

  Navštěvování přednášek na vysoké škole může být pro studenty náročné, zejména pokud se jedná o velké…

Čítať viac
Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole
22.11.2023

Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole

  Týmová práce na vysoké škole může být náročná, ale s těmito tipy ji zvládnete s lehkostí. Týmová prá…

Čítať viac
Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny
20.11.2023

Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny

  Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost se stává stále důležitější. Pokud se…

Čítať viac