Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 tipů, jak studovat VŠ efektivněji

5 tipů, jak studovat VŠ efektivněji

 

S blížícím se koncem semestru se blíží čas zkoušek. Každý pracuje jinak a má jiný styl studia – jde o to najít to, co vám nejlépe vyhovuje. Zde je několik tipů, které mohou každému pomoci být o něco efektivnější, pokud jde o čas na studium.

 

Seznam, priority a plán

Vytvořte si seznam všeho, co musíte udělat. Poté udělejte každému úkolu prioritu a přidělte mu určitý čas – stejně jako byste skládali zkoušku. Dejte si to všechno do plánu a ujistěte se, že jste realističtí ohledně časů, které jste si stanovili. Dejte si dostatek času na dokončení čehokoliv, co potřebuje zmírnit zbytečný stres. Trocha organizace může hodně pomoci!

Zdravá a vyvážená strava

Je velmi snadné sníst čokoládu a hranolky a všechny druhy nezdravého jídla. Konzumace těchto potravin je ve skutečnosti kontraproduktivní pro vaše studium, což má dopad na vaši energii a koncentraci. Místo toho se držte potravin, jako jsou ryby, ořechy, borůvky a další čerstvé ovoce a zeleninu. Ty vám pomohou udržet vaši energetickou hladinu nahoře a bylo prokázáno, že napomáhají koncentraci a paměti. Cukr a vysoká hladina kofeinu mohou být rychlým řešením, ale můžete vidět, že se rychleji zhroutíte.

Aktuální poznámky

Vyhraďte si každý týden nějaký čas na to, abyste si udělali poznámky k tématům daného týdne pro každý z vašich předmětů. Tímto způsobem při zkoušce nebudou věci tak stresující a vše, co budete muset udělat, je znovu si je všechny přečíst, místo abyste se starali o to, co jste se učili v týdnu, na který jste úplně zapomněli.

Klidný studijní prostor

Když se potřebujete učit, je tak snadné nechat se rozptýlit maličkostmi. Najednou můžete dělat cokoli a kdekoli a všechno se zdá mnohem důležitější než to, co skutečně musíte udělat. Najděte si prostor, který byste chtěli studovat – ujistěte se, že je úhledný a uspořádaný a někde, kde vás nebude rozptylovat. Vypněte telefon nebo jej přepněte do letového režimu, abyste nebyli rozptylováni vyskakujícími oznámeními, a ujistěte se, že nebudete rušeni ostatními.

 

Pravidelné přestávky

Učit se dlouhé hodiny bez toho, aby si váš mozek odpočinul, ve skutečnosti není prospěšné. Je lepší pracovat v kratších dávkách, abyste byli efektivnější. Stanovte si čas na dokončení každého úkolu a mezitím si udělejte přestávky. Jděte se projít kolem bloku nebo si v těchto přestávkách dejte jídlo, abyste si udrželi energii a koncentraci. Ujistěte se, že máte také správné množství spánku. Během zkouškového období je snadné se ocitnout v nočních hodinách vzhůru, ale pokud nespíte, vaše výkonnost klesá.

 

Pokud však budete postupovat podle výše uvedených kroků, měli byste mít dostatek času na odpočinek!

Podobné články na blogu

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?
29.11.2023

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?

  Navštěvování přednášek na vysoké škole může být pro studenty náročné, zejména pokud se jedná o velké…

Čítať viac
Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole
22.11.2023

Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole

  Týmová práce na vysoké škole může být náročná, ale s těmito tipy ji zvládnete s lehkostí. Týmová prá…

Čítať viac
Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny
20.11.2023

Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny

  Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost se stává stále důležitější. Pokud se…

Čítať viac