Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 kritérií, podle kterých vybírat MBA program

5 kritérií, podle kterých vybírat MBA program

 

Institucí nabízejících MBA studium je spousta, ovšem zdaleka ne všechny nabízejí stejně kvalitní výuku. Podle čeho se při výběru školy orientovat a na co si dát pozor?

 

MBA titul neboli Master of Business Administration je nepochybně ze všech profesních titulů v ČR nejznámější a také nejlépe vnímaný i mezi zaměstnavateli. V průběhu let se z něho stalo synonymum pro komplexní manažerské vzdělání a velmi často i nezbytná podmínka pro další kariérní postup.

 

1.Online nebo prezenčně?

V první řadě si položte otázku, zd chcete studovat klasicky prezenčně, nebo moderní online formou. Obojí má své výhody i nevýhody. Tou hlavní nevýhodou při prezenčním studiu je samozřejmě časová náročnost, nevýhodou online studia zase vysoké požadavky na samostudium.

2.Komerční institut nebo vysoká škola?

V České republice se lze setkat v zásadě se dvěma variantami, kde je možné MBA absolvovat. A to u komerčního institutu, nebo vysoké školy. Vysoké školy tyto programy nabízejí často jako doplněk k ostatním studijním programům, což znamená, že ti stejní učitelé vyučují na klasických oborech i v MBA programech. Specializované instituce oproti tomu mají lektory, kteří se věnují pouze MBA programům a často mají rozsáhlé zkušenosti přímo z praxe.

3.Jak se vyznat v akreditacích?

Každá instituce poskytující MBA studium se zaštiťuje nějakou akreditací a po celém světě jich existují stovky, možná již tisíce. Jak se v nich ale vyznat? Za světově uznávané akreditace jsou považovány například ASIC, AACSB, AMBA, EQUIS, FIBAA.

4.Sleva nebo standardní cena?

Stejně jako u všeho ostatního si dejte pozor na falešné slevy. Řada institucí nabízí skvělé slevy, které ve skutečnosti žádnými slevami nejsou. Pečlivě proto porovnejte nabídky v celé šíři a udělejte si představu, jaká je cena obvyklá, než se necháte zlákat nějakou slevou.

5.Zdravý selský rozum

Nezapomínejte na selský rozum. Pokud je MBA studium podezřele krátké, nebo nabízí nezvyklé málo studijních programů, je třeba zpozornět. Pokud instituce nemá žádné reálné sídlo, kam byste se mohli osobně zajít podívat, radši se jí rovnou obloukem vyhněte.

Podobné články na blogu

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů
12.06.2024

Efektivní organizace času při studiu na vysoké škole: 10 praktických tipů

  Studium na vysoké škole vyžaduje efektivní řízení času, aby bylo možné zvládnout náročné akademické požadavky a zá…

Čítať viac
Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky
05.06.2024

Jak se motivovat k psaní diplomové práce: Praktické rady a techniky

  Psaní diplomové práce je náročný a často zdlouhavý proces, který vyžaduje vytrvalost a disciplínu. Pokud se snažíte nají…

Čítať viac
Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?
30.05.2024

Jak se naučit kombinovat práci a odpočinek při psaní diplomky?

  Kombinace práce a odpočinku je klíčem k efektivnímu psaní diplomové práce, která vám pomůže udržet si produktivitu a zároveň…

Čítať viac