Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 efektivních způsobů učení na vysoké škole

5 efektivních způsobů učení na vysoké škole

 

Jako vysokoškolák máte hodně práce s tím, jak neustále zápasíte s nedostatkem času. Kromě dosahování nejlepších známek je to důležité abyste si odpočinuli, byli společenští a starali se o sebe. Existuje několik chytrých technik, které můžete použít ke zvýšení produktivity a zajistit, že budete mít čas vést vyrovnaný život.

 

1.Sledujte svůj čas

Je těžké plánovat si svůj osobní čas, když nevíte, jak ho trávíte. Sledování hodin je důležitým krokem k lepšímu řízení času. Zamyslete se, čím trávíte nejvíce času, kde jsou vaše rezervy a jak můžete získat nějaký prostor navíc. Začněte rozčleněním velkého projektu na zvládnutelné jednotlivé úkoly, jejich postupné plnění vás bude motivovat.

2.Dělejte si pravidelné přestávky

Věřte nebo ne, přestávka ve skutečnosti zvýší vaši produktivitu. Studenti, kteří se snaží učit hodiny v kuse, nepodávají vrcholný výkon. Váš mozek dokáže zpracovat jen tolik nových informací, než se začne unavovat a snižovat své soustředění. Pravidelné přestávky pomohou v boji proti tomuto vývoji a maximalizují produktivitu.

3.Stanovte si termíny

Když už jste si studium rozložili na jednotlivé úkoly, stanovte si dílčí termíny. Možná jste se rozhodli, že vaše první aktivita bude trvat tři hodiny a jejím cílem by mělo být dokončit tuto část projektu alespoň týden před jejím termínem. zapište si to a dodržte. Tato strategie vám pomůže vyhnout se odkládání studia na poslední chvíli, dodržovat termíny a maximalizovat produktivitu.

4.Plánujte dopředu

Použijte kalendář, diář nebo aplikaci k plánování na nadcházející týdny a měsíce dopředu. To je nedílnou součástí života studenta. Zjistěte, kdy se blíží víkendové výlety nebo životní události, a dopřejte si dostatek času na jejich plánování. Když se vrátíte do světa vzdělávání dospělých, spoléhání se na termíny ve vašem kalendáři se stane ještě důležitějším zvykem pro udržení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem.

5.Dopřejte si kvalitní spánek

Minimálně osm hodin spánku je nezbytných pro zdravou funkci mozku. Studie naznačují, že studenti mohou potřebovat ještě více. Chcete-li dlouhodobě zvýšit svou produktivitu, na konci každého dne se uklidněte a jděte včas spát. Můžete zkusit techniky pro uvolnění mysli, jako je cvičení nebo meditace. Stres je hlavní příčinou nedostatku spánku, takže vaším hlavním zájmem by měla být péče o sebe.

Podobné články na blogu

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu
26.02.2024

Jak vytvářet a udržovat produktivní studijní rutinu

  Studijní rutina hraje klíčovou roli v dosahování akademických cílů a udržení emocionální pohody během studií. Vytv…

Čítať viac
Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí
21.02.2024

Zábavné a kreativní metody učení: Učte se s radostí

  Učení nemusí být pouze o nudě a opakování. Existuje celá řada zábavných a kreativních metod, které mohou zvý…

Čítať viac
Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem
14.02.2024

Jak se připravit na stáže a praxe: Krok za krokem

  Získání stáže nebo praxe může být klíčovým krokem k budoucí kariérní úspěchu. Avšak příprava na tuto…

Čítať viac