Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 efektivních způsobů učení na vysoké škole

5 efektivních způsobů učení na vysoké škole

 

Jako vysokoškolák máte hodně práce s tím, jak neustále zápasíte s nedostatkem času. Kromě dosahování nejlepších známek je to důležité abyste si odpočinuli, byli společenští a starali se o sebe. Existuje několik chytrých technik, které můžete použít ke zvýšení produktivity a zajistit, že budete mít čas vést vyrovnaný život.

 

1.Sledujte svůj čas

Je těžké plánovat si svůj osobní čas, když nevíte, jak ho trávíte. Sledování hodin je důležitým krokem k lepšímu řízení času. Zamyslete se, čím trávíte nejvíce času, kde jsou vaše rezervy a jak můžete získat nějaký prostor navíc. Začněte rozčleněním velkého projektu na zvládnutelné jednotlivé úkoly, jejich postupné plnění vás bude motivovat.

2.Dělejte si pravidelné přestávky

Věřte nebo ne, přestávka ve skutečnosti zvýší vaši produktivitu. Studenti, kteří se snaží učit hodiny v kuse, nepodávají vrcholný výkon. Váš mozek dokáže zpracovat jen tolik nových informací, než se začne unavovat a snižovat své soustředění. Pravidelné přestávky pomohou v boji proti tomuto vývoji a maximalizují produktivitu.

3.Stanovte si termíny

Když už jste si studium rozložili na jednotlivé úkoly, stanovte si dílčí termíny. Možná jste se rozhodli, že vaše první aktivita bude trvat tři hodiny a jejím cílem by mělo být dokončit tuto část projektu alespoň týden před jejím termínem. zapište si to a dodržte. Tato strategie vám pomůže vyhnout se odkládání studia na poslední chvíli, dodržovat termíny a maximalizovat produktivitu.

4.Plánujte dopředu

Použijte kalendář, diář nebo aplikaci k plánování na nadcházející týdny a měsíce dopředu. To je nedílnou součástí života studenta. Zjistěte, kdy se blíží víkendové výlety nebo životní události, a dopřejte si dostatek času na jejich plánování. Když se vrátíte do světa vzdělávání dospělých, spoléhání se na termíny ve vašem kalendáři se stane ještě důležitějším zvykem pro udržení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem.

5.Dopřejte si kvalitní spánek

Minimálně osm hodin spánku je nezbytných pro zdravou funkci mozku. Studie naznačují, že studenti mohou potřebovat ještě více. Chcete-li dlouhodobě zvýšit svou produktivitu, na konci každého dne se uklidněte a jděte včas spát. Můžete zkusit techniky pro uvolnění mysli, jako je cvičení nebo meditace. Stres je hlavní příčinou nedostatku spánku, takže vaším hlavním zájmem by měla být péče o sebe.

Podobné články na blogu

Několik tipů, jak čas na studium maximálně využít
17.01.2022

Několik tipů, jak čas na studium maximálně využít

  Studium není ta nejpříjemnější činnost na světě. Ještě horší ovšem je, když trávíte čas studiem, jen abyste zjistili, že…

Čítať viac
Několik triků, jak se lépe soustředit na studium
14.01.2022

Několik triků, jak se lépe soustředit na studium

  Mnoho studentů se špatně soustředí na studium – a kdo je může vinit? Problém nespočívá v tom, že studium je nezajímavé, ale spí…

Čítať viac
Víte, jaký jste typ studenta?
10.01.2022

Víte, jaký jste typ studenta?

  Každému jde něco jiného, každý má jiné zájmy, dovednosti a schopnosti. Stejně tak i ve studiu platí, že někomu jde lépe to a někomu…

Čítať viac