Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

5 efektivních způsobů učení na vysoké škole

5 efektivních způsobů učení na vysoké škole

 

Jako vysokoškolák máte hodně práce s tím, jak neustále zápasíte s nedostatkem času. Kromě dosahování nejlepších známek je to důležité abyste si odpočinuli, byli společenští a starali se o sebe. Existuje několik chytrých technik, které můžete použít ke zvýšení produktivity a zajistit, že budete mít čas vést vyrovnaný život.

 

1.Sledujte svůj čas

Je těžké plánovat si svůj osobní čas, když nevíte, jak ho trávíte. Sledování hodin je důležitým krokem k lepšímu řízení času. Zamyslete se, čím trávíte nejvíce času, kde jsou vaše rezervy a jak můžete získat nějaký prostor navíc. Začněte rozčleněním velkého projektu na zvládnutelné jednotlivé úkoly, jejich postupné plnění vás bude motivovat.

2.Dělejte si pravidelné přestávky

Věřte nebo ne, přestávka ve skutečnosti zvýší vaši produktivitu. Studenti, kteří se snaží učit hodiny v kuse, nepodávají vrcholný výkon. Váš mozek dokáže zpracovat jen tolik nových informací, než se začne unavovat a snižovat své soustředění. Pravidelné přestávky pomohou v boji proti tomuto vývoji a maximalizují produktivitu.

3.Stanovte si termíny

Když už jste si studium rozložili na jednotlivé úkoly, stanovte si dílčí termíny. Možná jste se rozhodli, že vaše první aktivita bude trvat tři hodiny a jejím cílem by mělo být dokončit tuto část projektu alespoň týden před jejím termínem. zapište si to a dodržte. Tato strategie vám pomůže vyhnout se odkládání studia na poslední chvíli, dodržovat termíny a maximalizovat produktivitu.

4.Plánujte dopředu

Použijte kalendář, diář nebo aplikaci k plánování na nadcházející týdny a měsíce dopředu. To je nedílnou součástí života studenta. Zjistěte, kdy se blíží víkendové výlety nebo životní události, a dopřejte si dostatek času na jejich plánování. Když se vrátíte do světa vzdělávání dospělých, spoléhání se na termíny ve vašem kalendáři se stane ještě důležitějším zvykem pro udržení rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem.

5.Dopřejte si kvalitní spánek

Minimálně osm hodin spánku je nezbytných pro zdravou funkci mozku. Studie naznačují, že studenti mohou potřebovat ještě více. Chcete-li dlouhodobě zvýšit svou produktivitu, na konci každého dne se uklidněte a jděte včas spát. Můžete zkusit techniky pro uvolnění mysli, jako je cvičení nebo meditace. Stres je hlavní příčinou nedostatku spánku, takže vaším hlavním zájmem by měla být péče o sebe.

Podobné články na blogu

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze
18.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Karlova v Praze

  Univerzita Karlova (UK) v Praze, založená v roce 1348, je nejstarší a největší univerzitou v České republice. Byla to první univerzita, kter…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc
14.11.2022

Vysoké školy v Česku: Univerzita Palackého Olomouc

  Univerzita Palackého Olomouc (UP) je nejstarší univerzitou na Moravě a druhou nejstarší v České republice. Byla založena v roce 1573 jako veřejn…

Čítať viac
Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita
11.11.2022

Vysoké školy v Česku: Masarykova univerzita

  Masarykova univerzita, založená v roce 1919 a pojmenovaná po prvním prezidentovi země – Tomáši Masarykovi – se zrodila pouhý rok po…

Čítať viac