Pracujeme v souladu s předpisy o GDPR

Vaše osobní údaje jsou v absolutním bezpečí, zacházíme s Vašimi osobními údaji striktně v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů.

  Číst více

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí

Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Přihlásit

10 tipů, jak vylepšit svou znalost angličtiny

10 tipů, jak vylepšit svou znalost angličtiny

 

Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost může otevřít mnoho dveří. Pokud se chcete naučit anglicky lépe a efektivněji, zde je 10 tipů, které vám mohou pomoci.

 

  1. Čtěte anglické knihy - Čtení anglických knih je skvělý způsob, jak se naučit nová slova a fráze. Vyberte si knihu, která vás zajímá, a začněte číst. Pokud narazíte na neznámé slovo, zkuste si ho vyhledat v anglicko-českém slovníku.

 

  1. Poslouchejte anglické audioknihy nebo podcasty - Poslech anglických audioknih nebo podcastů vám pomůže zlepšit vaše poslechové dovednosti a naučit se správnou výslovnost. Můžete si je poslechnout při cestování nebo při domácích pracech.

 

  1. Sledujte filmy a seriály v angličtině - Sledování filmů a seriálů v angličtině je skvělý způsob, jak se naučit nová slova a fráze a zlepšit vaše poslechové dovednosti. Můžete si zapnout anglické titulky, abyste lépe porozuměli dialogům.

 

  1. Používejte aplikace na učení jazyků - Existuje mnoho aplikací na učení jazyků, které vám mohou pomoci zlepšit vaši angličtinu. Například Duolingo, Memrise nebo Rosetta Stone. Tyto aplikace nabízejí různé cvičení a lekce pro různé úrovně znalostí.

 

  1. Najděte si konverzačního partnera - Hledání konverzačního partnera je skvělý způsob, jak procvičovat mluvenou angličtinu. Můžete si najít někoho ve vašem okolí, kdo také studuje angličtinu, nebo se připojit k online komunitě lidí, kteří se učí stejný jazyk.

 

  1. Přihlaste se na kurz angličtiny - Přihlášení na kurz angličtiny vám může poskytnout strukturovanou výuku a možnost procvičovat své dovednosti s ostatními studenty. Existuje mnoho kurzů dostupných online i offline.

 

  1. Překládejte články nebo texty z češtiny do angličtiny - Překládání článků nebo textů z češtiny do angličtiny je skvělý způsob, jak procvičovat psaní a slovní zásobu. Zkuste si najít nějaký článek ve vašem oboru zájmu a přeložte ho do angličtiny.

 

  1. Zapojte se do diskuzních fór nebo skupin na sociálních sítích - Zapojení se do diskuzních fór nebo skupin na sociálních sítích vám umožní komunikovat s rodilými mluvčími a procvičovat psaní a porozumění.

 

  1. Napište si deník v angličtině - Psaní deníku v angličtině je skvělý způsob, jak procvičovat psaní a vyjadřování svých myšlenek. Můžete si psát o svém každodenním životě nebo o tématech, která vás zajímají.

 

  1. Nikdy to nevzdávej!

 

Podobné články na blogu

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?
29.11.2023

Proč je dobré navštěvovat všechny přednášky, které stihnete?

  Navštěvování přednášek na vysoké škole může být pro studenty náročné, zejména pokud se jedná o velké…

Čítať viac
Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole
22.11.2023

Několik tipů, jak zvládnout týmovou práci na vysoké škole

  Týmová práce na vysoké škole může být náročná, ale s těmito tipy ji zvládnete s lehkostí. Týmová prá…

Čítať viac
Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny
20.11.2023

Několik tipů, jak si zlepšit znalost angličtiny

  Angličtina je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě a její znalost se stává stále důležitější. Pokud se…

Čítať viac